banner864

Usta sanatçıyı kaybettik 19 Nisan 2015, 17:29

Türkiye’nin seçkin ressamlarından Kayıhan Keskinok hayatını kaybetti. Kalp yetmezliği nedeniyle bir süredir tedavi gören sanatçı tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Keskinok eserleri ve çalışmalarıyla çok sayıda ödüle layık görülmüş bir ressamdı.
Sanat dünyası önemli bir değerini daha kaybetti. Devlet sanatçısı ressam Kayıhan Keskinok yaşamını yitirdi.
Ressam Keskinok uzun süredir kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi görüyordu. Hastanede tutulan Keskinok, dün geçirdiği kalp krizinin ardından yapılan müdahalelere yanıt vermedi.

Usta Sanatçı, yurt içi ve yurt dışında katıldığı çok sayıda sergiyle Türk resim sanatına katkı sunmuştu. Keskinok’un İzmir ve Ankara müzelerinde, Yugoslavya Pocitelli kenti sanatçılar kolonisi müzesinde ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki koleksiyonlarda yapıtları bulunuyor.

Keskinok sanat yaşamında çok sayıda ödül aldı. Kültür Bakanlığı Atatürk ve Cumhuriyet Ödülü, Cumhuriyet Senatosu Atatürk Resim Yarışması Birinciliği, Kültür Bakanlığı Atatürk ve Devrimleri Resim yarışması ödülü, Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği Onur ödülü sanatçının sahibi olduğu ödüllerden bazıları oldu.

Keskinok aynı zamanda Vatan Partisi üyesiydi.

Sanatçı önümüzdeki Salı Günü öğle namazının ardından yapılacak cenaze töreniyle Ankara’da son yolculuğuna uğurlanacak.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

hale ilbiz :

güzel sanatlar fakültesine girmeden önce ilk resim kursunu ondan almıştım sonderece sevimli yüreklendirici ve iyi bir insandı....Allah rahmet eylesin

zehra :

hocamdı. Allah rahmet etsi̇n.

halil türker :

sadece sanatı ile değil mükemmel kişiliğiyle ve mükemmel öğremenliği ile örnek bir sanatçıydı. eserlerinin ruhunda ilelebet yaşıyacak

Gülay Dinçer :

sevgili hocam nur içinde yat.

seyma :

Allah rahmet eylesi̇n,mekani cennet olsun.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar