banner864

Hülya Avşar Kılıçdaroğlu'na dava açtı! 14 Aralık 2014, 12:18

Kılıçdaroğlu’nun Ak Saray için kullandığı ifadelerle kişilik haklarını zedelediği gerekçesiyle tazminat davası açtı
Kılıçdaroğlu’nun Ak Saray için kullandığı ifadelerle kişilik haklarını zedelediği gerekçesiyle tazminat davası açtı

Hülya Avşar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na geçen hafta Cumhurbaşkanlığı Sarayı için kullandığı ifadelerle kişilik haklarını zedelediği ve toplumsal onurunu aşağıladığı gerekçesiyle 50 bin liralık tazminat davası açtı.

Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde Ankara'da gazetecilerle gündemi değerlendirmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ASKON toplantısında yaptığı konuşmasında kendisine yönelik sözlerine yanıt veren Kılıçdaroğlu, yine Cumhurbaşkanlığı sarayı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirmişti.

Erdoğan'ın kendisine yönelik sözlerinden haberdar olup olmadığı sorulan Kılıçdaroğlu konuşmasında "Herhalde gündemde kalmak için benimle tartışmak istiyor. Meraklanmasın ben onunla tartışmayacağım. Çünkü benimle tartışması ona itibar kazandırmaz. Ona itibar kazandıracak olan saraydır. Sarayında otursun. Ona yine itibar kazandıracak olan Rıza Sarraf'tır. Onu da yanına alsın, genel sekreter yapsın. Yan tarafına Hülya Avşar'ı da alabilir" dedi.

AVŞAR DAVACI OLDU

Avşar, bu sözlerden rahatsız oldu. Avukatları Kerem Hasbakkal ve Eda Ergin aracılığıyla Kılıçdaroğlu'na dava açtı. Kılıçdaroğlu'ndan 50 bin lira manevi tazminat talep etti.

Dilekçede, özetle "Avşar, dünyaya mal olmuş, ülkemizin önde gelen ve sayılı sanatçılarındandır. Kamuoyu önünde ölçüsüz ve ağır biçimde aşağılandı. Sanatçı, siyasi ve hayat görüşünü saklamıyor. 30 yılı aşkın sanat hayatı boyunca yaptığı tüm işlerde sevilen sayılan bir sanatçı olması sebebiyle, Avşar'ın bu denli ağır, çirkin ve gerçeğe aykırı bir ithamla yaptığı mesleğe, karakterine ve güvenirliğine hakaret edilmiş, kişilik haklarına saldırılmıştır" denildi.

Avşar, Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) yöneticileriyle birlikte geçen hafta Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmüş, çıkışta basın mensuplarına Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın abartıldığı kadar olmadığını, hatta kendi evinin daha ihtişamlı olduğunu söylemişti (F5haber)

Yorumlar

L.Öz :

kılıçdaroğlunu savunacak değilim ama sanada hiç yakışıyor mu Hülya Avşar.Bu milletten zaten iyi para kazanıyorsun!!Reklama ve puding olmaya ihtiyacın yok ki!!

dobra :

ne kişiliği varmışta, kişilik haklarının zedelendiğini dile getiriyor.

mdd :

dilekçeye ""avşar, dünyaya mal olmuş " diye başlanmış. doğru dünyaya mal oldu

nilgün cicek :

ne dünya ya mal olmus bir sanatci ya gecmisini herkes biliyor

Taşkın Özcan :

Sizin dünyaya malolmuş dediğiniz bu kadın müsfettesi belki dünyanın malı olmuş olabilir. Sanat Dünyamız a 30 senelik hizmet vetmiş miş. Bu zaman zarfında kimlere ne gibi hizmetler verdi buraya gelebilmek için biz biliyoruz. Biz Ayvalık lıyız. Onun ne mal olduğunu çok iyi biliriz. Kendesini

Çınar Sefa AVCI :

anladığım kadarıyla hülya hanımın parası bitmiş para koparmaya çalışıyor.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar