banner864

Orhan Gencebay'a ''Kızıl Elma'' ödülü 31 Mayıs 2014, 09:42

TÜRK Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM) tarafından vizyon ve derinliği güçlendiren başarılı kişilere 'Türk Dünyası Kızıl Elma' ödülü verildi.
Edirne Ekmekçizade Ahmetpaşa Kervansarayı'nda düzenlenen ödül töreninde konuşan TASAM Başkanı Süleyman Şensoy, Kızıl Elma ödüllerinin bu yıl ilk kez verildiğini söyleyerek, "Ödülü kurumsallaştırmak istiyoruz. Türk dünyası açısından farklı bir marka haline gelmesini istiyoruz. Kızıl Elma'yı bulduğunu yada bulunması mümkün olmayanı aramak olarak, güç ve merhamet inşa etmek olarak tanımlıyorum" dedi.

Daha sonra Kızıl Elma Sanat Ödülü sanatçı Orhan Gencebay'a verildi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın elinden ödülünü alan Orhan Gencebay, "Kızıl Elma kişilerin ve konuların idealidir. Ona erişmek kolay değildir. Türk dünyasında ilk kez veriliyor. Beni buna layık gördükleri için teşekkür ederim" dedi.

Ardından aynı dalda bir ödül de Kırımlı sanatçı Jamala Jamaldynova'ya verildi. Spor dalındaki ödül ise Türk Bayan Milli Voleybol Takımının kaptanı Naz Aydemir'in oldu.

DHA

Yorumlar

abrek :

dinlemeyeli cok oldu.. universitedeyken dinlerdim en son ara ara.. ama son surecte ismini, sanatını bile akla getirmez olduk.. kendi etti.. yazık etti..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar