banner864

Ünlü oyuncudan çarpıcı sözler 25 Kasım 2014, 16:42

Ünlü yönetmen ve oyuncu Russell Crowe'dan çarpıcı bir açıklama geldi. Çanakkale Savaşı'nda yaşananları anlattığı filmiyle ilgili konuşan Crowe, "Söylemenin zamanı geldi. Gelibolu'da bağımsız bir ulusu işgal ettik" dedi.
Yeni Zelanda doğumlu Avustralyalı aktör ve yönetmen Russell Crowe, olay yaratacak açıklamalara imza attı. 
Avustralya’daki Seven Network kanalına konuşan ünlü oyuncu, Çanakkale Savaşı'nın anlatıldığı ve Aralık ayında vizyona girecek olan ‘The Water Diviner’ filmine de değindi. 

Filmin yönetmenliğini ve başrolünü üstlenen Crowe, "Bence, 100 yılın ardından, bu mitolojiye açıklık getirmenin zamanı geldi. Bence artık başkalarının söylemeyi engellemeye çalıştığı bir hikayeyi hesaba katacak kadar olgun bir ulus olmalıyız. Biliyorsunuz çünkü biz bağımsız bir ulusu işgal ettik ve bu öfkeli kelimeyi hiç kullanmadık." dedi.

Crowe, sunucunun “Daha önce bunun söylenildiğini hiç duymadım” yorumuna, "Bence söylemenin zamanı geldi" diye yanıt verdi. Ünlü oyuncu, "Konuşmak istediğin bütün kahramanlıklar, biliyorsun, benim için esasen daha önemli olan konu harcanan o hayatlar. Biliyorsun, bu mitolojinin kutlanmaması gereken yerlerini kutlamamalıyız" diye konuştu. 

Russell Crowe’un açıklamaları Avustralya’da ve Yeni Zelanda’daki sosyal paylaşım sitelerinde günün en çok konuşulan konularından birisi oldu. 

Crowe'un yöçnetmen ve başrol koltuğuna oturduğu filmde, Birinci Dünya Savaşı sırasında Gelibolu’ya giden ve bir daha haber alamadığı oğullarını aramak için Çanakkale'ye gelen Avustralyalı bir adamın yolculuğu anlatılıyor. Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan da filmin kadrosunda yer alıyor.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Ot beyinliye gitsin :

Canakkale savasi yapilmadi diyen geri zekalilara gitsin.

CENAP AYTEPE :

yanlişin var i̇şkal edemedi̇ni̇z bi̇z si̇zi̇ def etti̇k...ama ..düşünmeden konuşmuş olsanda saygiya değer.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder