banner864

Adı ileri zekası geri 09 Temmuz 2015, 14:28

İleri Haber isimli bir internet sitesi gazetemizin Özgürlük Meydanı sayfasında yayımlanan Hasan Usta imzalı “MDD’nin anlamı ve sınıflar” başlıklı yazıdan yola çıkarak Aydınlık gazetesini “sınıf düşmanı” ilan etmiş. Aynı yazıda Vatan Partisi’nin de “sınıf işbirlikçiliğini geçerek işçi düşmanlığına doğru yürüdüğü” belirtilmiş. Bu kadar cesaret ancak cahilde olur. Cahil adamla da fikir tartışmasına girmek zor. Neden cahil dedik, çünkü okumuyor.

Saldırdığı gazeteyi açıp baksa sadece o gün birinci sayfada iki işçi haberi olduğunu görür. Okusa, “Özgürlük Meydanı” sayfasında gazetenin genel yayın politikasına aykırı yazılar çıktığını da görür. Okusa o sayfada o yazının tersi fikirleri savunan yüzlerce yazı yayımlandığını da görür.

Hadi bugüne kadar Aydınlık okumadın, bari Aydınlık’ı eleştirmek için atladığın yazıyı adam gibi oku. O yazı Aydınlık’ın yayınlarına yönelik bir eleştiri. Aydınlık kendisine, yazarlarına yapılan eleştirileri korkmadan sayfasına taşıyabiliyor.

Peki bu “mal bulmuş mağribiler” neden bu kadar coşuyor? Yazarın adının ilk kez gazetede yer almasından yola çıkarak sahte isim imasında bulunuyorlar. Kendileri cesaret edemedikleri bir yazı yayımlayacakları vakit “müstear” kimliklere büründüklerinden olsa gerek herkesi öyle zannediyorlar. Meraklanmayın, yazarın Vatan Partisi’yle uzaktan yakından alakası yok. Vatan Partisi yöneticileri bu fikirde olsa bile saklanmadan belirtirler fikirlerini.

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Koç, söz konusu yazıdaki fikirlere bugün yanıt veriyor. Bakalım bu yazıya da yer verebilecek misiniz?

Murat Şimşek
Aydınlık

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar