banner864

CNN muhabiri bakın nereye sürüldü 18 Temmuz 2014, 22:14

CNN muhabiri Diana Magnay’in canlı yayında olduğu sırada İsraillilerin Gazze'ye atılan roketleri alkışlarla kutladığı duyuldu.
BİRGÜN'de yer alan habere göre; CNN muhabiri Diana Magnay’in canlı yayında olduğu sırada İsraillilerin Gazze'ye atılan roketleri alkışlarla kutladığı duyuldu. Muhabir Magnay “Sanırım görebiliyorsunuz, İsrail’in saldırısını izleyen pek çok İsrailli kutlama yapıyor” dedi.

Buzzfeed'in haberine göre Magney, “İsrailliler Gazze’ye düşen bombaları kutluyorlar; yanlış bir şey söylersem arabamızı parçalamakla beni tehdit ediyorlar. İğrenç” diye yazdığı tweet’ini ise 20 dakika sonra sildi.

ABD merkezli yayıncı kuruluş CNN, İsraillilere tepki gösteren tweet’inden sonra dünya çapında yankı uyandıran muhabiri Diana Magnay’ı görevinden aldı.

CNN’den bir sözcü tarafından ABD merkezli haber sitesi Huffington Post’a yapılan açıklamada, "Diana, canlı yayında kışkırtılıp tehdit edilince Twitter üzerinden öfkeli bir reaksiyon gösterdi. Ekibimizi doğrudan hedef alanlara yönelik kullandığı dil için çok üzgün” dedikten sonra İsrail-Gazze sınırındaki görev yerinin Moskova olarak değiştirildiğini belirtti.

NBC de Gazze sahilinde oynarken bombalara hedef olan dört Filistinlin coçuğun ölümünü dünyaya duyuran deneyimli Ortadoğu Muhabiri Ayman Mohyeldin’i bölgeden almıştı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

T.C Coşkun :

Türk muhabirlere örnek olur umarım.

bülent hoşgör :

Bu bayan muhabiri çanı gönlünden kutluyorum ve teşekkür, lerimi sunuyorum çünkü doğru olanı yapmışdır yürekli muhabir .CCNğibi dünya medyası nı kınıyorum ve yalakallından dolayı nefret anıyorum .

ahmetdemirer :

doğruları söylemekten korkan bir ülkede yaşıyoruz. oysa yüce Atatürk "doğrular söylemekten korkmayınız" demişti. onu çok özlüyoruz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder