Cumhuriyet'te deprem 02 Şubat 2015, 18:40

Hazreti Muhammed karikatürlerinin yayınlanması ile ilgili tartışma üzerine, Cumhuriyet Gazetesi, Genel Yayın Yönetmeni Utku Çakırözer'in ardından kıdemli yazarı Işık Kansu ile de yollarını ayırdı. 37 yıllık Cumhuriyet yazarı, Charlie Hebdo yayınlarını eleştirmişti.
Charlie Hebdo yayınlarını eleştiren 37 yıllık Cumhuriyet Gazetesi yazarı işten kovuldu. 37 yıldır Cumhuriyet'te yazan Gazeteci Işık Kansu'nun yazılarına son verildi.
Işık Kansu, Charlie Hebdo yayınlarını eleştirmiş, 2 hafta önce yazılarına ara vermişti. Bu aranın ardından, Kansu'nun gazeteye gönderdiği yazı Cumartesi günü yayımlanmadı. Kansu pes etmedi, aynı yazıyı tekrar gazeteye gönderdi. Cumhuriyet yönetiminin yanıtı ise Kansu'yu kovmak oldu.

Cumhuriyet yönetiminin, Işık Kansu'ya kovulduğu bilgisini telefonla verdiği öğrenildi. Kansu'nun gazetenin İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay’ın insiyatifiyle işten çıkarıldığı belirtildi.

Işık Kansu’nun yazılarını yayınlamama kararının altında da Atalay’ın imzasının olduğu konuşuluyor.

Kısa bir süre önce de, Charlie Hebdo seçkisinde Hazreti Muhammed karikatürlerini yayınlamayan Genel Yayın Yönetmeni Utku Çakırözer'in görevine son verilmişti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Murat Parlar :

Atatürkçü bir yazar olan ve davasında dimdik yürüyen bir yazar olan Işık Kansu'nun gerçek yeri mücadelenin merkezi olan Aydınlık gazetesidir. Bir Aydınlık okuru olarak benim görüşüm budur.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar