Cumhuriyet'te kriz 05 Ekim 2014, 17:54

Cumhuriyet Gazetesi'ndeki dönüşüm sürecinde yaşanan kriz devam ediyor. Gazetenin internet sitesinde, Atatürkçülere karşı düşmanca tutum sergileyen Murat Belge röportajına yer verildi. Cumhuriyet yazarı Ataol Behramoğlu da, Yakında köşe de açarsınız. Bize de o zaman eyvallah demek düşer" diyerek tepki gösterdi.
Cumhuriyet Gazetesi, Yeni Cumhuriyet adımlarını atmaya devam ediyor. Önce Liberal kalemler köşe yazarı yapıldı, ardında da Öcalan'ı sorgulayan komutan manşetlerle hedef alındı. Şimdi de Murat Belge röportajı ile gündeme geldi Cumhuriyet. Röportajı Taraf yapmış, Cumhuriyet'te tam metnini internet sitelerinde yayımlamıştı. Bu yayına gazete yazarı şair Ataol Behramoğlu tepki gösterdi.

Behramoğlu tepkisini röportajın altına yaptı ancak yayınlanmadı. Vunun üzerine tepkisini sosyal paylaşım adresinden duyurdu.

"M.Belge röportajı yorumumu Cumhuriyet portal koymamış...Demiştim ki; 'yakında köşe de açarsınız.O zaman bizim gibilere eyvallah demek düşer...'"

Gazetenin bir yazarı ve okuru olarak bu tutumu kınadığını belirten Behramoğlu, "Dönekler önce çok ciddi öz eleştiri yapmalıdır" dedi.

Belge'nin Atatürk düşmanlığına vurgu yapan Ataol Behramoğlu, "Hâlâ Ergenekoncular, Kemalistler tekerlemesini geveleyip duran birini Cumhuriyet portalın bu kadar önemsemesini anlamıyorum ve yadırgıyorum" yazdı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

İsmail Miser :

1960'dan buyana Cumhuriyet okuru idim . Bir haftadır almıyorum . Ne haliniz varsa görün . Benim için acı oldu ama sizin halinize katlanmak zorunda değilim . Başınız pınar ayaklarınız göl olsun ....

Muhteşem Narlı :

1952 doğumluyum ve ortaokuldan buyana aksatmadan Cumhuriyet okuyucusuyum.Yani 50 sene,yarım yüzyıl.Bugünkü Cumhuriyet yönetimi kadar okuyucusunu salak sayan,aklıyla alay eden bir yönetim olmamıştır.Bundan böyle üzülerek Cumhuriyet gazetesi okurluğumu bitiriyorum.

SÜHEYLA ERSOY :

cumhuri̇yet okurlari ve gerçek yazarlar gereken cevabi veri̇rler.tari̇h bunlari not edi̇yor.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar