banner864

Deneyimli gazeteci madde madde yazdı! Yakın zamanda bunlar olacak 05 Temmuz 2015, 00:18

Tecrübeli gazeteci yazar Sabahattin Önkibar, Aydınlık gazetesindeki köşesinde önemkli öngörülerde bulundu.
Tecrübeli gazeteci yazar Sabahattin Önkibar, Aydınlık gazetesindeki köşesinde önemkli öngörülerde bulundu.

Önkibar'ın 'Bunlar olacak!' başlığını verdiği yazısı şöyle:

-Tayyip Erdoğan’dan hükümeti kurma görevini alacak olan Ahmet Davutoğlu önce CHP, ardından MHP, sonrasında HDP’nin kapısını çalıp muhalefet liderlerinin tamamını dinleyecek.

-Edindiği izlenimlerin akabinde CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu ikinci kere ziyaret edip koalisyonu konuşmaya başlayacaklar. Görüşmelerin başlangıcında medya, piyasalar ve dış dinamiklerin estireceği olumlu rüzgarlarla epey mesafe almış gibi bir hava oluşacak ancak Tayyip Erdoğan’ın konumu yani örtülü ödeneğe sahip olması gibi konularla 4 bakanın Yüce Divan’a gönderilmesi hususunda görüşmeler tıkanacak. Bu süreçte CHP Meclis grubunda AKP ile koalisyon bağlamında tartışmalar uç verecek.

SEÇİMLER YENİLENECEK
-Ahmet Davutoğlu kendi ikbali açısından CHP ile koalisyonu zorlayacak ama Tayyip Erdoğan’ı aşamayacak.
-CHP ile sonuç alınamayınca, Davutoğlu MHP’nin kapısını çalacak lâkin orada da aynı konularda benzer sorunlar yaşanacak ve ilerleme sağlanamayacak.
-Saray ve AKP bu süreci halka, muhalefetin ülkeyi sabote etmesi şeklinde sunacak.
-Davutoğlu’nun turlarından sonuç alınamayınca Cumhurbaşkanı şeklen de olsa Kılıçdaroğlu’na görev verecek ve o görevlendirmeden de haliyle sonuç alınamayacak.
-CHP liderinin görev iadesi ile Tayyip Erdoğan, Parlamentoda güveneceği bir isme yeniden hükümeti kurma görevini verip seçim kabinesini şekillendirecek ve 45 gün dolunca hükümet kurulamıyor diyerek Anayasada var olan yetkisini kullanıp yeniden seçim diyecek.
-AKP bu süreçte tüzük değiştirip üç dönem şartını kaldırmaya karar verecek ve bunu olağan kongrede gerçekleştirecek.

YUNANİSTAN GİBİ BATMAYALIM DİYECEK!
-Seçimin ucu göründüğü an iş çevreleri ve Cemaat tarafından Abdullah Gül ile Meral Akşener’e merkez sağ’da yeni bir adres adına baskılar yapılacak ve mevcut partilerden birinde bütünleşme gündeme getirilecek.
-Abdullah Gül her zamanki gibi riske girmeyecek. Meral Akşener ise Bahçeli beni çizdi deyip zemin yoklayacak.
-Yeniden başlayacak olan seçim kampanyasında Tayyip Erdoğan yine meydan meydan gezip, "İşte gördünüz, AKP tek başına iktidar olamazsa hükümet kurulamıyor ve Türkiye, Yunanistan gibi adım adım iflasa gidiyor" diyecek.
-İlaveten milliyetçi seçmeni etkilemek için “Kürt devletini kurdutmam" nutuklarını atacak.
-Tüm bu süreçte bazı mizansen olaylara tanık olunacak.
-TSK, Suriye sınırında müdahalelerde bulunacak ki AKP seçimde bunu kahramanlık menkıbesi gibi satacak.

AKP 276’YI BULACAK
-7 Haziran seçim sonuçlarından hareketle oy alınamayan bölgelere paralar saçılıp bütün devlet topyekün harekete geçirilecek.
-Toplum ve iş dünyasında panik oluşturmak için kamu bankaları devreye sokulup döviz fiyatı şahlandırılacak.
-Ve bu şekilde AKP 276 sayısını aşıp yine tek başına iktidar olacak.
-Seçimin mağlubu elbette CHP ile MHP olacak ve Kılıçdaroğlu ile Bahçeli’nin Tayyip’in stepneleri olduğu bir kere daha kanıtlanacak.
-CHP bir, MHP dört puan kaybedecek.
-HDP, bütün Kürtlerin oyunu alıp barajı kıl payı olsa da aşacak.
-Bu sonuçlar sonrasında Kılıçdaroğlu istifa edecek.
-Devlet Bahçeli ise postta oturmaya devam edecek ama MHP tabanı ayaklanacak ve parti genel merkezi ülkücüler tarafından kuşatılacak.

ASKER MECBUR KALACAK
-AKP’nin tekrar iktidar olması toplumu gerecek ve yeni Gezi direnişleri yani kitlesel sokak hareketleri başlayacak.
-FED’in faiz artırımı, ihracatın düşmesi ve turizmin gerilemesi ile ağırlaşacak olan ekonomik şartlar sokak hareketlerini teşvik edecek.
-PKK, güneydoğuda intifada başlatıp isyan provaları yapacak.
-Toplum siyasal ve ekonomik olarak sarsılmaya başlayacak.
-AKP, ülkeyi yönetemez hale gelecek.
-Ve TSK tıpkı Mısır’da olduğu gibi kardeş kavgasını önlemek ve ülke birliğini muhafaza adına yönetime el koymaya mecbur kalacak.

Yorumlar

tukaka :

erken seçimde olsa veya koalisyonda olsa son dediklerinizin hiç biri olmaz. sadece dövizde bir miktar yükselme olur oda türkiye ile alakalı değil abd kaynaklı olur. tam bir hayal pereslik yazı kalame alınmış. çok fazla hayal kurmamak lazım.

Hakkı KOLOĞLU :

son cümlesi̇ hari̇ç tümünün altina i̇mzami atarim.di̇leri̇m bütün bunları,hele hele son cümledekileri yaşamak zorunda kalmayiz.

Isin Sami Özemir :

bu varsayim olasiliginin gerceklesme oranini yüzde 79 olarak degerlendiriyorum. ayrica ülkemizin dahada gericilesegini ve toplumun ve devlet organlarinin islamci ve seriatci guruplarin baski ve destegiyle dahada dincilesecegini ve sag milliyetcilerin daha da güclenecegini düsünüyorum..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar