banner864

Güle güle Ünal Baba... 07 Mart 2015, 19:44

Ankara’nın duayen gazetecilerinden Ünal İnanç son yolculuğuna uğurlandı. Ergenekon Davası’nda 19 yıl ceza alan ancak sağlık sorunu nedeniyle tahliye edilen İnanç, Kocatepe Cami’nde kılınan cenaze namazından sonra Karşıyaka’da toprağa verildi.
Polis-adliye muhabirlerinin piri Ünal Baba son yolcuğuna uğurlandı. Ünal İnanç'ın cenaze namazı Ankara Kocatepe Camii'nde kılındı. 
 
Cenaze Namazına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Okuyan, Vatan Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Barlas Doğu, eski Meclis Başkanı İsmet Sezgin, eski Bakanlar, Enis Öksüz, Ünal Erkan, Esat Kıratloğlu, eski Emniyet Genel Müdürü ve Ankara Valisi Saffet Arıkan Bedük, eski Ankara Emniyet Müdürü ve Bursa Valisi Orhan Taşanlar, eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Cemil SerhatlıEmekli Orgeneral Hurşit Tolon, Av. Ceyhan Mumcu, Prof. Dr. Yalçın Küçük, Nihat Genç, Emin Çölaşan, Bekir Coşkun, Baki Özilhan, Hikmet Çiçek, Saygı Öztürk ve tedrisatından geçen çok sayıda gazeteci katıldı. 
 
Ünal İnanç Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.
 
76 yaşındaki Ünal inanç Çocukları Suç ve Suçlardan Koruma Vakfı Başkanlığı ile Güvenlik ve Yargı Muhabirleri Derneği’nin de yıllarca başkanlığını da yaptı. Ulusal Kanal'da “Aykırı Haber” isimli program yapan Ünal inanç Hürriyet, Sabah, Aydınlık, Yeni Asır gazeteleri ve Türk Haberler Ajansı’nda çalışmıştı.
 
HABER: BURCU KAHRİMAN
KAMERA. TANSEV KARA

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar