banner864

Hürriyet en eski yazarlarından Yalçın Doğan'ı işten çıkardı 05 Ağustos 2015, 17:49

Türk basınının kıdemli kalemlerinden Yalçın Doğan'ın Hürriyet Gazetesi'ndeki yazılarına son verildi. Hürriyet Gazetesi gerekçeyi ekonomik nedenlere dayandırırken Yalçın Doğan "açıklama gerçeği yansıtmıyor" dedi.
Hürriyet Gazetesi, kıdemli yazarlarındna Yalçın Doğan'ı işte çıkardı.

Yalçın Doğan'ın Hürriyet Gazetesi'ndeki yazılarına son verildi, yazı günü olmasına karşın gazetede Doğan'ın yazısı yer almadı. Medya kulislerine Hürriyet Yönetimi'nin baskılara dayanamayarak Doğan'ın işine son verdiği yansıdı.

Hürriyet Gazetesi ise uygulamayı ekonomik gerekçelere dayandırdı. Gazetenin açıklamasına göre Yalçın Doğan ve Diyarbakır Temsilcisi Faruk Balıkçı; azalan ilan gelirleri nedeniyle küçülme operasyonu kapsamında işten çıkarıldı. Güneydoğu'da çarpıcı gelişmelerin yaşandığı günlerde Diyarbakır Temsilcisi'nin işine son verilmesi dikkat çekti.

Meydaradar internet sitesine konuşan Yalçın Doğan işten çıkarılmasının ekonomik olamayacağını ifade etti. Doğan; Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin'in kendisini telefonla arayarak durumu bildirdiğini söyledi. Görüşmede Sedat Ergin'in "baskıya daha fazla direnemiyoruz, ben de üzgünüm" dediği öne sürüldü.

Doğan, "işten çıkarılmam için gazete yönetimine patronlardan mı yoksa daha yukarıdan mı baskı yapıldı bilemiyorum, şu an konuşmak için erken" ifadelerini kullandı.

Hürriyet'in "en kıdemli yazarlarından biri olan Yalçın Doğan'ı ekonomik sorunları gerekçe göstererek işten çıkarması" dikkat çekit.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Cengiz Işık :

gerçekten çok sevindim.. kürtçülüğü desteklemek ile olmuyormuş demek ki!

yalcin cubukcu :

akif beki nimet cubukcu'yu konuk ettiginde....

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder