banner864

Karşı gazetesi neden kapatıldı? 13 Nisan 2014, 18:34

Karşı gazetesi imtiyaz sahibi Turan Ababey’den beklenen açıklama geldi
“Yalana Karşı” sloganıyla yayın hayatına başlayan Karşı gazetesinin yarın kapanacağı haberlerinin ardından gazetenin imtiyaz sahibi Turan Ababey www.karsigazete.com adlı siteden gazetenin neden kapatıldığına dair yazılı bir açıklama yaptı.

İşte Ababey’in o açıklaması:

9 Şubat 2014 Pazar günü yayın hayatına başlayan Karşı Gazetesi yarın (14 Nisan 2014 Pazartesi) son baskısı ile okuyucularına veda ediyor.

Henüz yayın hayatına başlamadan hakkımızda çıkarılan ve okuyucuların kafasını karıştırmaya yönelik Pensilvanya / Cemaat desteği aldığımıza dair söylentilere, çamur at izi kalsın mantığı ile gazetemizi karalamaya çalışanlara ve muhtelif yandaş firmalarca tarafımıza uygulanan reklam sansürlerine rağmen inancımızı kaybetmeden direnerek çıkardığımız Karşı Gazetesi, çıktığı ilk günden bu yana yayınladığı haberler ile halkımıza doğruları aktarmayı vazife bilmiştir.

Bilinmesini isterim ki;

İlk sayıdan yarın raflarda yerini alacak son sayımıza kadar yazılan hiçbir haberin tek bir harfine dahi müdahale etmedim (Reklamlar da dahil). Çalışanlarımız ve yazarlarımız ellerinden gelen özveri ile tüm enerjilerini halka gerçekleri aktarmak için harcadılar. Okuyucularımızın, gazetemizi meydanlarda ellerinde taşıdığını gördüğümde duyduğum sevinç ve gurur ise kelimelerle tarif edilemezdi.

Bunların yanı sıra; ne cemaat, ne paralel yapı, ne siyasetçi ne de her hangi bir partiden destek almadım ve asla böyle bir beklentim ya da talebim olmadı. Aksini iddia edenlerle her platformda yüzleşmeye ve hesaplaşmaya hazırım. İlk sayımızda aldığımız tirajdan (42500) bugünkü tirajımıza (9500) düşmemizde emeği geçen ve bizleri bu sürece getiren herkesi de Allah’a havale ediyor ve sükûnetimi muhafaza ediyorum.

Yeniden yapılanma sürecinde, yayın hayatımıza aynı ilke ve duruşumuzla ve yine yalana karşı gerçeğin sesini duyurmak amacıyla www.karsigazete.com adresinden büyüyerek ve gelişerek devam edeceğiz. Bu süre zarfında değerli okurlarımızın desteklerini sürdürmelerini ve bu yolda bizimle birlikte yürüyeceklerini temenni ediyor ve son olarak bizi bu günlere getiren 94 emekçimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.


Saygılarımla

Turan Ababey

Karşı Gazete İmtiyaz Sahibi

İlgili haberi okumak için görsele tıklayın
ulusalkana.com.tr

Yorumlar

Nermin Kilinc :

İlk sayisindan itibaren aliyordum .Yazarlarinin hepsini sanki yillardir beklemisiz gibi ...Çok üzgünüm cooook.Tekrar yayinlanacagi ümidiyle.

Özkan GÖKÇE :

diren karşı........

Ümran Yılmaz :

Çok üzüldüm.Eren Erdemin yazılarının takipçisi idim.En kısa zamanda tekrar hayata geçer bekliyoruz.Karşı gazetesinde emeği geçen herkese teşekkürler

Ali tüzmen :

Yaşam direnmektir direnmeyedevam

Belma Akdemir :

Çıktığı ilk günden bu yana 1. Sayı itibariyle her gün aldım. Hatta kimi zaman bayide ne kadar kaldıysa tamamını alarak (4,5 veya 3adet) çevre esnafa dağıttım her kelimesinin gerçekliğine inanarak okudum, sevgili Eren Erdem'in yazılarını tekrar tekrar okudum ki birilerine aktarmak için kapanmasına çok üzüldüm! Ama inanıyorum ki gönülden, bu gazete tekrar hayata geçecektir, desteğim ve inancım tamdır. Tüm Karşı ailesine gönülden teşekkürler, gerçek olan emeğinize sağlık. Sevgiler.:)

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar