banner864

Laz Marks gözaltına alındı! 19 Şubat 2015, 16:21

Haldun Akçıksözlü, stand up oyununda dönemin Başbakan’ı Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla Yargıtay tarafından kesinleşen 6 bin TL para cezasını ödemediği gerekçesiyle gözaltına alındı.
 Politik stand up Laz Marks’ı sahneleyen Haldun Akçıksözlü, stand up oyununda dönemin Başbakan’ı Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla Yargıtay tarafından kesinleşen 6 bin TL para cezasını ödemediği gerekçesiyle gözaltına alındı.

BirGün'ün haberine göre, tiyatro gösterimi için Almanya’ya giderken havaalanında gözaltına alınan Açıksözlü, Bakırköy Adliyesi’ne getirildi. Açıksözlü, cezasının kesinleştiğinden haberi olmadığını belirterek, herhangi bir tebligatın yapılmadığını bildirdi.

Leman Kültür ve Canşenliği Oyuncularının ortak yapımı olarak bir yıldır sergilediği "Laz Marks" adlı oyunu nedeniyle oyunun yönetmeni ve oyuncusu Haldun Açıksözlü hakkında "Başbakan’a hakaret" iddiasıyla 2011 yılında dava açılmıştı. Başbakan'ın avukatının da müdahil olduğu Çorum'daki davada Açıksözlü’ye 6 bin lira para cezası verilmişti. Ceza, Yargıtay tarafından onanmıştı.

Haldun Açıksözlü, tazminat cezasını ödeyip serbest kaldığını Facebook hesabından şöyle duyurdu:Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar