banner864

Seçimin faturası Hulki Cevizoğlu'na kesildi! 13 Ağustos 2014, 19:10

Gazeteci yazar Hulki Cevizoğlu'nun Yurt Gazetesi ve Sokak Televizyonu'ndaki işine son verildi.
Gazeteci yazar Hulki Cevizoğlu'nun Yurt Gazetesi ve Sokak Televizyonu'ndaki işine son verildi.

İmtiyaz sahipliğini CHP  Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat'ın yaptığı Yurt gazetesindeki yazılarına ve Sokak TV'deki programına son verilen deneyimli gazeteci Hulki Cevizoğlu konu ile ilgili görüşlerini ulusalkanal.com.tr ile paylaştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla kovulduğunu ifaden eden Cevizoğlu şunları söyledi:

Ben Sokak TV'deki Ceviz Kabuğu Programında ve Yurt gazetesindeki köşe yazılarımda Atatürk ilke ve değerlerini savunduğum ve CHP ve MHP'nin "Çatı Adayı" Ekmeleddin İhsanoğlu'nu eleştirdiğim için kovuldum. Ben CHP Yönetimini Cumhurbaşkanı Adayı'nın açıklanmasından bir hafta önce uyardım. "Şu şu özeliklere sahip olmalı yoksa muhalefet ederim" diye en baştan demiştim. Sonrasında aday olarak Ekmeleddin İhsanoğlu'nu gösterdiklerinde ben daha önceden dediğim muhalefeti yaptım. Canlı yayında Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Atatürk karşıtı Derin Tarih dergisinin danışmanlığını yaptığını belgesiyle açıklamıştım. Daha sonrasında yine belgeli olmak üzere ağır eleştiriler yaptım. Tabi bu muhalefetim onları rahatsız etti. Seçime kadar beklediler ve ardından bana gelip, "Programa ve gazete yazılarına ara verelim" diye söylediler. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla gazetenin imtiyaz sahibi CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat ve Yurt gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Alo Derya Sazak hattı aracılığı ile işime son verdiler. "Batsın bu gazetecilik" diye kitap yazıp, sözde Tayyip Erdoğan'ı eleştiren Yurt gazetesi yeni Genel Yayın Yönetmeni  Sazak, "Alo Fatih"in yerine oturdu!..

Cevizoğlu kovulduğunu ilk Twitter adesinden açıkladı. Cevizoğlu twitter iletisinde şunları ifade etti


Hulki Cevizoğlu Kanal Sokak'ta Ceviz Kabuğu programını sunuyordu.

(İlgili haberi okumak için görseli tıklayın)Gökhan Çelik
ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

Levent Sarıkaya :

Sayın Hulki Cevizpğlu, Her daim yanınızdayız, Sizinle iftihar ediyoruz... CHP'ye, bu kadro olduğu sürece oy Yok.. Saygı ve Sevgiler.

Ipek telli :

Ne olursa olsun sizin her daim aranızdaki.

Timur :

sn. cevizoglu ; türkler yalniz oldurlar hatta pek seveni olmaz .. dogru nun yanindayim sizi destekliyorum sonu ölüm bile olsa... !

Esip :

Chp de ancak kirmiz hali olur.erdogani cumhuru reis éden hali.Aladin ucan bir hali var erdoganin da kirmiz halisi. Saygilar cevizogluluna

Tomris Ay :

atatürk'çü mü ???????? vatansever mi?????????? ama erdoğancı olduğu şüphe götürmez bundan sonra!

Burak Tanic :

bundan boyle benden chp(pes) a oy yok! yasasin ozgur basin yasan hulk cevizoglu!!!

H. NURAN PARO :

sayin hulki cevizoğlu ,sizden yazdiğim diğer yorum için beni mazur görmenizi dilerim. ahim'e başvuruşunuzu ve ihsanoğlu'nun atatürk karşiti bir dergide danişmanlik yaptiği bilgisini paylaşmiş olmanizdan, duruşunuzdan dolayi sizi kutluyor ve her zaman taktirle takip ediyorum. saygilar.

Vatansever :

Sizin gibi Atatürkçü ve vatansever bir insanı gönderen kişiler utansın siz hep dik durdunuz hepte öyle kalın olurmu sizi seviyoruz ve yanınızdayız vede yanlız bırakmayacağız bundan emin olun sevgi ve saygılar sana Vatan sevdalısı.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar