banner864

Sol dergisi de kapandı 20 Haziran 2014, 01:56

Bir süredir maddi sıkıntılar yaşayan Sol gazetesi dergi olarak devam etme kararı almıştı.ilk sayısı geçen hafta çıkan sol dergisi yayınını durdurma kararı aldı.
soL Dergisi Yayın Kurulu tarafından yapılan açıklama şöyle:

"soL dergisinden kamuoyuna,

1 Ekim 2012’de “Halka Yalan Söylemek Suçtur” şiarıyla yola çıkan günlük soL gazetesinin 4 Haziran 2014’te yayına ara vermesinin ardından, aynı şiarı hayata geçirmek üzere 15 Haziran 2014’te başlayan haftalık dergi formatındaki yayını, maalesef bir sayı sürebilmiş ve yayını durdurma kararı alınmıştır.

Basın tarihinde iz bırakan ve Haziran direnişinin bayraklarından olan, AKP iktidarına, emperyalizme, gericiliğe, sermayeye hayatı zindan eden, aydınlanmanın, bağımsızlığın ve emeğin ön saflarında dövüşen bir günlük gazetenin devamı olarak çıkan haftalık derginin, ilk sayısında içerik ve tasarım açısından büyük beğeni toplamasına karşın almak zorunda kaldığımız bu karar, kuşkusuz hepimiz için üzücü olmuştur.

soL’un boşluğunun hissedileceğinden eminiz, üzüntümüz bundan kaynaklıdır.

Ama gazetenin kapanması sırasında söylediğimiz ve derginin çıkışıyla kanıtladığımız gibi, bir kez daha, “dostlarımızın içi rahat olsun” diyoruz.

Bu ülkeyi, halkın gerçekleri öğrenmesi için çıkan bir yayından mahrum etmeyiz, devrimci mücadelenin, boyun eğmeyenlerin yayınsız kalmasına izin vermeyiz, sosyalizmin sözünü burjuva medyasının karşısında meydan meydan haykırmaktan geri durmayız.

Dostlarımızın içi rahat olsun!

soL dergisinin arkasındaki irade de, derginin bütün emekçileri de, dimdik ayakta ve görevinin başında, bilincindedir.

En kısa zamanda yeniden buluşmak üzere...

Halka yalan söylemek suçtur! Boyun eğme! Yaşasın sosyalizm!" 
Etiketler

Yorumlar

abrek :

geçmiş olsun.. biran önce toparlanmaları dileği ve ümidiyle..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar