banner864

Tasfiyeler Yurt ve Sokak TV'nin ardından Halk TV'ye sıçradı 17 Ağustos 2014, 23:07

Sokak TV ve Yurt gazetesinden tasfiye edilen gazetecilerden sonra şimdi de Halk TV'den bir tasfiye haberi geldi.

Gazeteci yazar Nihat Genç'in Halk TV'deki "Nihat Genç ko-nu-şu-yor!" adlı programı askıya alındı.

Yerel seçimlerde Mustafa Sarıgül'e ve cumhurbaşkanlığı seçiminde Ekmeleddin İhsanoğlu'na yönelik eleştirileri nedeniyle Halk TV ekranlarından uzaklaştırılan Nihat Genç'e Halk TV'nin kapıları tamamen kapandı.

Odatv'ye konuşan Nihat Genç, Halk TV'den kovulma nedenini şöyle anlattı:

Halk TV programlarımı ‘geçici bir süre için’ kaldırma kararı almıştı. Geçici bir süre şu demek: Önce Sarıgül’ün belediye başkanlığı sürecinde, eleştirel konuşmalarımdan ötürü, oturduk ve belediye seçim sonuçlarına kadar ekrana çıkmama, yani partiye zarar vermemek için, ekrandan konuşmama kararına sessizlikle uydum ve seçim sonuçlanıncaya kadar konuşmadım...

Sonra Ekmeleddin Bey’in süreci başladı, yine Ekmeleddin Bey’i eleştirilerimden dolayı, aynı geçici süre yine devreye girdi, sessizlikle bu yeni duruma da katıldığımı belirttim, ekrandan konuşmama kararına uydum.. Ve seçim sonrası konuşuruz, dedik..

Şimdi, Cumhurbaşkanlığı seçimi neticelenince yeniden Halk TV’de Şaban Sevinç’le bir saate yakın oturup konuştuk. Bana, yüzüme deklare edilen cümleler şunlar: “Programlarını askıya alıyoruz”. Diğer cümlesi de; “Mesela gelecek program döneminde düşünmüyoruz” dedi.

Ben de Şaban Sevinç’e “Zor günler geçiriyoruz, en iyisi mi CHP kurultayına kadar yeni bir ‘geçici süre daha’ ekrana çıkmayayım, kurultaydan sonra yeniden konuşuruz, bu kanalın eleştirel dengesini kurabilmesi için sessizliğimizi ve samimiyetimizi koruyalım” dedim.. Aramızdaki konuşmanın özeti bu."


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ibrahim turan :

vatanı düşünen ve bu uğurda bedel ödeyen bir tek işçi partisi var ve bende bu partinin henüz üyesi olmasamda destekçisiyim.nihat genç ve muharrem incenin bu açıklamaları tam bir hayal kırıklığıdır.

Saban Capulcu :

ben sahsen cok ve bos konusmalardan deyil, az konusup somut isler yapanlarin konusmalarina ragbet ederim.

Nahide :

nihat genc, lutfen pes etme. dogru soyleyeni 9 koyden kovarlar.

aslan türk :

tek kelime akla geliyor, helal olsun ulusal kanal a, bugüne kadar 1 milim cizgisini bozmadi, bozacagini da sanmiyorum, cünki temeli saglam.

selahattin aksoy :

Ulusal acılar yüzünden chp iktidar a gelemiyor

halk tv misyonunu tamamlamıştır. :

halk tv misyonunu tamamlamıştır. bundan sonra başka misyon üstlenmesi mümkün değildir. saman alevi gibi yandı ve bitti...

Gumec Mehves Gungor :

Onceleri surekli halk tv segrederdim. Fakat hele de Ruhat Mengi'nin programinda Sayin Ekmelettin Ihsanoglunun Ataturk ilke ve inkilaplari cizgisinde biri oldugu soylendiginde halk tv ye olan tum yansiz dusuncelerim kayboldu. Chp'li olmam tamamiyle Chp'nin istediklerini yayinlayan bir kanali segretmeme bile artik imkantanimiyor. Cunku o Chp liler icinde RTE nin az daha ilimlilari ortalikta Ataturk kisvesi altina burunmusler. Yaziklar olsun halk tv'ye. O kadar kitap satin aldim. Reklam toplayamadiklari icin bu sekilde yardimim dokunsun istedim. Keske ulusal kanal'a yardim etseymisim.

ANA :

çok üzüldüm.halk tv yi ekmelettin den sonra zaten seyretmiyordum..nihat genç'e ulusal kanal çok yer versin.halk tv uğur dündar,şaban sevinç,hakan aygün le artik seyircilerini kaybedeceğini düşünüyorum.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar