'Türk Milletini yılana sarılmaktan kurtaran kanal' 17 Şubat 2014, 18:19

Hafta sonu Ulusal Gönüllüleri Alanyalılarla hem moral depoladı, hem de yalanlara karşı gerçeklerle buluşmayı sağladı.
Ulusal Gönüllüleri Antalya'nın Alanya İlçesinde hafta sonu bir dizi etkinlik düzenledi. Etkinliklerden ilki Ulusal Gönüllüleri Dayanışma Yemeğiydi. Yüzlerce seçkin Alanyalı yemek etkinliğinde bir araya geldi. Sıcak sohbetler edildi, müzikler eşliğinde yöresel oyunlar sergilendi. Ulusal Kanal Programcısı Gülgün Feyman Budak ve TGB Genel Başkan Yardımcısı

Cemil Gözel'in konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte halk mücadelesinin sesi olan Ulusal Kanal'ı büyütmenin önemine vurgu yapıldı. Alanya Ulusal Gönüllüleri tarafından düzenlenen bir diğer etkinlik ise 'Ermeni Soykırımı Yalanı ve Gerçekler' konulu konferanstı. Alanya Kültür Merkezi B Salonunda gerçekleşen konferansta Gülgün Feyman moderatör olarak yer alırken Araştırmacı- Yazar Mehmet Perinçek konuşmacı olarak katıldı. Alanyalıların yoğun ilgisiyle gerçekleşen konferansın sonunda Mehmet Perinçek kitaplarını imzaladı.

Feyman, Ulusal Kanal Atatürk'ün askeridir

Alanya Ulusal Gönüllüleri hafta sonunu dolu dolu geçirdi. Düzenledikleri etkinliklerle Alanyalılara hem moral, hem de yalanlara karşı gerçeklerle buluşma imkanı tanıyan Ulusal Gönüllülerinin etkinliklerinde Alanyalılar gönüllülerimizi yalnız bırakmadı. İlk etkinlik bir restoran da gerçekleşen, Ulusal Kanal Programcısı Gülgün Feyman Budak ve TGB Genel Başkan Yardımcısı Cemil Gözel'in konuşmacı olarak katıldığı Ulusal Gönüllüleri Dayanışma Yemeği oldu. Yemeğe İşçi Partisi'nin Alanya, Manavgat, Gazipaşa İlçe Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İP Alanya Belediye Başkan Adayı Zeliha Daşıyıcı, İP Manavgat Belediye Başkan Adayı Ayşe Nalan Lud, İP Gazipaşa Belediye Başkan Adayı Ahmet Yılmaz, ADD, TGB, Eğitim- Sen temsilcileri ve çok sayıda Alanyalı katıldı. Etkinlikte konuşan Ulusal Kanal Programcısı Gülgün Feyman Budak, "Ulusal Kanal Atatürk'ün askeridir" dedi. Feyman şöyle konuştu; "Atatürkçüyüm demenin, Ne mutlu Türküm diyene demenin suç olamaya aday gösterildiği bir ülkede, içimiz kan ağlarken, çok şükür ki haziran ayaklanması gerçekleşti de hepimiz bir araya gelmenin gücünü yakaladık. Yoksa dağılmıştık. İşte bu nedenle, beni bağrına basan, her zaman içimde yeşerttiğim, hiç bir zaman aklımdan çıkarmadığım, evimizin baş köşesinde izlediğimiz Ulusal Kanal'ın bir neferi olmaktan mutluyum. Çünkü Ulusal Kanal Atatürk'ün askeridir. Bende o ailenin bir neferi olmaktan yürekten mutluyum."

O vakit, yıkılsın o meclis'in duvarları!

13 Şubat 'ta gerçekleşen 'Yurtseverlere Özgürlük' buluşmasında, halkın sahip olduğu fakat halkın ulaşımına kapatılan Meclis önünde ki eylemle ilgili konuşan Feyman, "Önemli değil meclis kapısına gidebilmek. Meclis bizim yerimiz. Gidip orada sesimizi yükseltemeyeceksek, milletvekillerinden hesap soramayacaksak, sesimizi duyuramayacaksak, yıkılsın o meclisin duvarları!" dedi. Feyman; "Ulusal Kanal'da hepimiz el ele, gönül gönüle güzel ülkemizi en güzel yerlere taşıyacağız. Yoksa tarih karşısında hepimiz sorumluyuz. İnanıyorum bu karanlık duvarları güç birliğiyle yıkacağız. Kurucularının söylediği gibi, biz soba borusundan füze yaptık. O füze öyle bir füze ki gök yüzüne Atatürk devrimlerini taşıyor" ifadelerini kullandı.

Türk Milletini yılana sarılmaktan kurtaran kanal

TGB Genel Başkan Yardımcısı Cemil Gözel, Ulusal Kanal'ın milleti seçeneksiz bırakmadığını söyledi. Gözel, "'Denize düşen yılana sarılır' derler ya, Ulusal Kanal Türk Milletini yılana sarılmaktan kurtardı. Can simidi oldu millete. Onun için Ulusal Kanal'a sahip çıkmak bugünün en temel görevlerinden bir tanesidir. Ulusal Kanal'ı büyüteceğiz, çünkü Ulusal

Kanal'ı büyütmek halk hareketini büyütmektir" diye konuştu. Gözel'in gündeminde yaklaşan seçimlerde vardı. Gözel, "Ya yükselen halk hareketinin o iktidar yürüyüşüne dahil olursunuz, yada AKP ile birlikte büyük çıkmazı paylaşırsınız" ifadelerini kullandı.

Ulusal Gönüllülerinin dayanışma yemeği sıcak sohbetler ve müzikler eşliğinde gerçekleşen oyunlarla gecenin geç saatlerine kadar sürdü.

Mesele emperyalizm

Alanya Ulusal Gönüllülerinin bir diğer etkinliği Alanya Kültür Merkezi B Salonu'nda Araştırmacı Yazar Mehmet Perinçek ve Ulusal Kanal Programcısı Gülgün Feyman'ın katıldığı "Ermeni Soykırımı Yalanı ve Gerçekler" konferansıydı. Konuşmalardan önce sözde Ermeni Soykırımı ile ilgili olarak alanında yapılmış en iyi belgesel olan 'Büyük Yalan' adlı belgesel konuklara izletildi. Salonu dolduran Alanyalıların belgeseli ilgiyle takip ettiği gözlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başlayan konferansta konuşan Perinçek, dönemin önemli liderlerinin sözde ermeni soykırımı meselesiyle ilgili olarak 'emperyalizm meselesi' yorumunda bulunduklarını ve Türkiye'nin vatan savunması yaptığını, raporlarında ve belgelerinde yer verdiklerine dikkat çekti. Perinçek, "O dönemin bir çok Sovyet Rusya liderleri,

Lenin, Stalin, Çiçerin veya Ermeni Bolşevikleri, Komünistleri o dönemde yazdıkları raporlarda, belgelerde, Ermeni meselenin bir emperyalizm meselesi olduğunu, bunu Çarlık Rusyası'nın ve batılı devletlerin Türkiye'yi paylaşmak amacıyla kışkırttığını, aslında meselenin Türklerle Ermeniler arasında değil, Türklerle Türkiye'yi paylaşmak isteyen emperyalist devletler arasında bir mesele olduğunu, Ermeni meselesinin asla Ermenilerin haklarını savunmak için gündeme getirilmediğini, tam tersine onların bir maşa olarak kullanılarak Türkiye'ye karşı emperyalist projelerin gerçekleştirilmesi için ortaya atıldığını ifade etmektedirler. Türkiye'nin de buna karşı bir haklı savaş verdiğini, bir vatan savunması gerçekleştirdiğini ifade etmektedirler" ifadelerini kullandı.

Bu kez amaç Büyük Kürdistan

Ermeni soykırımı iddialarının batı kamuoyunda ortaya çıkmasının, parlamentolarında bununla ilgili kararlar alınmasının ve çeşitli kanunlar çıkartılmasının arkasında yatan asıl sebebin, bu kez Büyük Ermenistan projesi olmadığını, amacın Büyük Kürdistan kurma projesi olduğunu belirten Perinçek, "Irak'ın kuzeyindeki kukla devletin Türkiye topraklarına genişletilmek istendiği zaman, PKK terörünün tekrardan düğmesine basılacak ve bu kez de Türkiye kendi ülkesini savunmak amacıyla, çeşitli tedbirler almak zorunda kalacak. Bu tedbirleri aldığı zamanda batı kamuoyunda bir

gümbürtü, yaygara kopartılacak. Denilecek ki; 'Türkler, 100 sene önce Ermenilere yönelik bir soykırım yaptılar, bunlar zaten soykırımcı bir millet, bunların genlerinde soykırım var, şimdi de yeni bir soykırım yapıyorlar' diyerek Türkiye'ye yönelik müdahalenin hem siyasi, hem hukuki, hem psikolojik, hem de toplumsal zeminini bu soykırım yalanıyla yaratmış olacaklar. Yani bu sefer oyun, Büyük Ermenistan üzerinden değil, bir büyük Kürdistan projesi üzerinden yürütülüyor" diye konuştu.

Perinçek devletin yapamadığını yaptı

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in mücadelesiyle kazanılan ve 17 Aralık günü AHİM'in Türkiye lehine verdiği kararla ilgili konuşan Gülgün Feyman Budak, "Türkiye'ye büyük görevler düşüyor. Devletin yapamadığını Doğu Perinçek yapmıştır. Kendisine buradan saygılar gönderelim her şeyden önce. AHİM'in karının hemen ardından Türk Dış İşleri Bakanlığı'nın açıklamasında, 'Türkiye için bu bir milattır' denildiğini görüyoruz ama bu milat diyen çevrelerin her hangi bir adım attığını da henüz duymadık. Her nisan ayı geldiğinde 'Amerikan Başkanı acaba jenosit yada soykırım diyecek mi' diye bizim siyasiler oturup mecliste neredeyse beklemeye başladılar. Tüm bunlar içimizi yakarken, 17 Aralık gerçekten Türkiye için son derece önemli bir tarihtir" ifadelerini kullandı. Ermeni soykırım iddiaları, Kıbrıs meselesi, PKK yada Kürt sorunu diye Türkiye'nin önüne konulan sorunları, Türkiye'nin en büyük meseleleri olarak nitelendiren

Feyman, Ermeni soykırımı iddialarının emperyalist bir yalan olduğunun, Doğu Perinçek'in nezdinde AHİM'in kararıyla tüm dünyaya haykırıldığını kaydederek, İşçi Partisi'nin tüm bu meselelerin çözümünde söz sahibi olduğunu ve, Türkiye'yi karanlık bir gelecekten kurtardığını ifade etti.

Soru cevap şeklinde devam eden konferansın ardından Araştırmacı Yazar Mehmet Perinçek, kitaplarını imzaladı.

Haber: Devrim Dönmez
Fotoğraf: Özkan Dizlek
ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar