Ulusal Kanal Ankara'da yeni görevlendirme 29 Eylül 2014, 16:05


Ulusal Kanal'da yeni isimler paylaşan: ulusalkanal
 Ulusal Kanal’ın yeni Ankara Temsilcisi eski CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Ayhan Yalçınkaya oldu. Haber Müdürlüğü görevine de eski İşçi Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Osman Erbil getirildi.

Ulusal Kanal’da dün iki önemli görevlendirme yapıldı. Ulusal Kanal Genel Müdürü Turan Özlü ve Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Yener Güneş’in katıldığı toplantıda kanalın Ankara Temsilciliği belirlendi. Eski CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Ayhan Yalçınkaya’nın Ulusal Kanal Ankara Temsilcisi olarak görevlendirildi. Haber Müdürlüğüne de eski Öncü Gençlik Genel Başkanı Osman Erbil atandı.

Güçlü Ulusal Kanal, Güçlü Türkiye

Görevlendirmeyle ilgili Aydınlık’a konuşan Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Yener Güneş, şunları söyledi: “Ankara siyasetin merkezi ve Türkiye'nin gündemi burada şekilleniyor. Bölgesel gelişmeler, bağıra bağıra gelmekte olan ekonomik kriz bize daha güçlü bir Ankara bürosu inşaa etmenin bir zorunluluk olduğunu gösteriyor. Etkili, saygın isimlerle güçlü bir Ankara Ulusal Kanal Bürosu yaratıyoruz. Genç, başarı için kenetlenmiş bir ekibe tecrübeli isimleri katarak çıtayı daha da yükseltiyor ve önümüzdeki dönemin ihtiyaçlarına uygun bir Ulusal Kanal bürosunu bugünden oluşturuyoruz.

Güneş şöyle devam etti: “Güçlü bir Ankara bürosu demek, daha güçlü bir Ulusal Kanal demek. Güçlü Ulusal Kanal demek, güçlü Türkiye demek. Önümüzdeki dönem bölücülüğe karşı birlik eğilimi güçlenecek. Ekonomik kriz koşullarında Türkiye üreten bir ekonomiye yönelecek.

Çözümü Anlatacak Bir Kanal

Yani Türkiye'nin, milletimizin çözüme yöneldiği bir süreçte, yurttaşlarımıza çözümü ulaştıracak daha güçlü bir Ulusal Kanal'ın yaratılması anlamında bu görevlendirmeleri çok önemsiyoruz. Ve göreve atadığımız arkadaşlarımıza çok güveniyoruz ve başarılar diliyoruz.”

“Cumhuriyeti Savunacak Merkez”

Bugünden itibaren Ulusal Kanal’ın Ankara ekibini yönetecek Ayhan Yalçınkaya da yeni göreviyle ilgili konuştu. Yalçınkaya “Ulusal Kanal yıllardır sürdürdüğü yayın politikası ile sadece bir TV kanalı olmasının ötesinde, Cumhuriyetin kuruluş birikimlerini savunan bir merkez haline de gelmiştir. Ankara Temsilcisi olarak bu birikimin güçlenerek ilerlemesine katkı vermekten mutluluk duyacağım” ifadelerini kullandı.

“Nöbeti Devralıyoruz”

Haber müdürlüğü görevini yapacak Osman Erbil de Aydınlık’ta başladığı gazetecilik mesleğine Ulusal Kanal’da devam etmekten dolayı gurur duyduğunu söyledi. Erbil “ Ulusal Kanal’ı izleyen yurttaşlarımıza Ankara’dan gündemi sıcağı sıcağına aktaran bir habercilik sözü veriyoruz. Halkımızın mücadelesini ekrana yansıtmak için nöbeti devralıyoruz” dedi.

Ayhan Yalçınkaya kimdir?

40 yaşındaki Yalçınkaya, 1974 yılında Ankara'da doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Ankara'da tamamlayan Yalçınkaya, yükseköğrenimini Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü'nde tamamladı. Yüksek lisansını Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi Fakültesi’nde tamamladı. 1994 yılında CHP Çankaya Gençlik Kolları'na üye olarak siyaset hayatına atılan Yalçınkaya, 1996'da Genel Merkez Üniversite Konseyi Başkanlığı, 1997 ve 2000 yılları arasında Ankara Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı. 2000 ile 2005 yılları arasında CHP Gençlik Kolları Genel Başkanlığı görevi yapan Yalçınkaya, 4 dönem CHP Parti Meclisi üyeliği yaptı.
Osman Erbil Kimdir?

1985 yılında Burdur’da doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Burdur’da tamamlayan Erbil yükseköğrenimini Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde yaptı. Süleyman Demirel Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde halen yüksek lisansına devam ediyor. 2006 yılında kurulan Türkiye Gençlik Birliği’nin kurucuları arasında yer alan Erbil TGB’de Ankara Başkanlığı ve Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Erbil, İşçi Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanlığı görevinde de bulundu. Gazeteciliğe Aydınlık gazetesinde başlayan Erbil orada Editörlük ve Haber Müdürlüğü görevlerini yerine getirdi.

Çağla Atlı Akkuş/Uğur Marangoz
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Hasan Ataman YILDIRIM :

hep beraber başaracağız. tebrikler.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar