banner864

Ulusal Kanal'dan Halk TV yönetimine ve programcılarına çağrı 15 Nisan 2015, 21:59

CHP'nin İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı Barış Yarkadaş Halk TV'de, Ulusal Kanal ve Aydınlık gazetesi için, akla zarar yalan ve iftiralarda bulundu.

Yarkadaş'a göre "Ulusal Kanal ve Aydınlık CHP'ye saldırmak için görevlendirilmiş" ve "önümüzdeki günlerde algı operasyonu çerçevesinde CHP'den oy koparmak için harekete geçirileceklermiş."

Yalan ve iftiralarını önce ciddiye almadık; çünkü Barış Yarkadaş bu özellikleriyle kamuoyunca yakından bilinen bir isim. Ama bir başka programda daha tekrarlayınca yanıt verme gereği duyduk.

Aslında Yarkadaş bu sözleriyle kendi kimliğini ve kişiliğini ortaya koymuş oldu. Böylesine bir yalan ve iftirayı CHP camiasından her halde bir tek Barış Yarkadaş yapabilirdi.

Amerikan ve İngiltere devletlerinden ödüllü Şafak Pavey'in; "soykırım yapıldı" diyen Selina Doğan'ın kontenjandan liste başı yapılmalarını haber yaptık. Bu her gazete ve TV için bir haberdir.Türkiye halkının ve CHP'li yurttaşların bu gerçekleri öğrenme hakkı vardır.

Ulusal Kanal (ve Aydınlık) sadece ve sadece gerçekleri söyler ve yazar. Bu böyle bilinir. Geçmişte ve bugün AKP iktidarına karşı mücadelenin merkezidir. Bunun için çok büyük bedeller ödedik, hala ödüyoruz.

Şimdi buradan Barış Yarkadaş'a çağrımızı yapıyoruz: Bildiğin ne varsa kanıtlarıyla anlat! Ama bu yalanlarını kanıtlamazsan iki elimiz yakandadır. Milletvekili olup dokunulmazlık zırhına bürünsen de iftira ve yalanlarının hesabı yasalar önünde sorulacaktır.

40 yıllık mücadele sürecinde nice Barış Yarkadaş'lar gördük. Şimdi isimleri bile hatırlanmıyor.

Buradan Halk TV yönetimi ile program sunucuları Ümit Aslanbay ve Ayşenur Aslan'ı da uyarıyoruz. Bu yalanları bile bile ve yüzleri kızarmadan dinleyebildiler. Sorumlu yayıncılığın en temel ilkelerini unuttular; " kaynağın nedir" diye sormadılar. Söz hakkı doğmasına karşın uyarı gereği duymadılar. Gazetecilik bu mudur?

Halk TV yönetimine; Ümit Aslanbay ve Ayşenur Aslan'a çağrımızdır: Barış Yarkadaş'ın yalan ve iftiralarını düzeltin.
Basın Meslek kuruluşlarımıza ve kamuoyuna saygı ile duyurulur.

ULUSAL KANAL

Yorumlar

Erdem Turan :

o iki kafadara cevap böyle. olur pazartesi bakacam ayşenur hanım ne diyecek bakalım merak ettim. halk tv zaten dibe vuralı çok oldu artık hep aynı adamlar , aynı tipler aynı laflar var programlarda. kendin çal kendin oyna. komik durum ama yazık bre acınacak haldeler :)

meryemce :

halktv nin bütün elemanları aynı iş için görevli ondan bu mertliği beklemek saflık olur

ibrahim coşkun :

halk tv boykot edeli cok oldu ben cumhuryet güçbirliginin adaylarını söylemeye bile korkan bir kanal oldugun ozaman anladım barışyarkadaş ona oyum yok yıllardır sülalece oy verdik chp ye bundan sonra vermecegiz onlara ona layikler

tahsin değirmenci :

barış yarkadaşın ilk hezeyanı değil bu altı ok ve atatürkle birlikte vicdanınızı ve vatanseverliğinizi de gömünce geriye insanlık adına birşey kalmıyor program yapımcıları barış yarkadaşın izinden giderek gazetecilik değil ama tetikçiye yataklık yaparlar bir müddet sonra kendileri bile kendilerini tanıyamaz

Değmez ama.. :

bugünkü sözcü de oray eğin'i okuyun.son yılların gazeteci tiplerinden örnekler vermiş.tabii burada en anlamlı olgu koskoca chp bula bula bu tip gazetecileri milletin vekili olabilecek olarak göstermesidir.bu millettin hepsi uyumuyor..uyumayanlar nasıl olsa bir gün uyuyanları uyandıracaktır.

mustafa :

bu herifin söylediklerini ciddiye alıp, yorum yapmak bile kendime saygısızlık.

ufuk yalçın :

ulusal kanal haber bölümü, haber değeri olan haberleri vermesin mi istiyorsunuz arkadaşlar, bu ''ulusal kanal'' düşmanlığı neden? oyumun çok kıymetli olduğu bilinciyle, olayları takip eden iyi bir izleyici olarak soruyorum: neden?

Hasan Kutlu :

chp adaylığı öncesin de halk tv de kılıçdaroğlu öve öve göklere çıkarmasından ne kadar yalaka olduğu anlaşılmıştı. demek ki iş sadece yalakalıkla kalmamış çamur atmaya kadar gelmiş ''yazıklar olsun yazıklar olsun yazıklar olsun'' bu kadar yalan -yalaka ve iftira akp/pkk da da var...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder