banner864

Ulusal Kanal izleyicilerinin dikkatine! 11 Eylül 2014, 02:16

17 Eylül tarihini 18 Eylül'e  bağlayan gece Türkiye'nin bütün uydu televizyonları frekans değiştirecek. Türkiye'nin milli televizyonu Ulusal Kanal da, sizlere daha iyi bir yayın sunabilmek için uydu frekanslarını değiştiriyor.

Yeni frekans, 18 Eylül gün başlangıcından itibaren uygulanacak. 18 Eylül'den itibaren, izleyicilerin Ulusal Kanal'ı izleyebilmek için uydu ayarlarını değiştirmeleri gerekiyor. 18 Eylül'den itibaren eski uydu ayarları geçersiz olacak.

Ulusal Kanal'ın yeni frekans bilgileri yakında Ulusal Kanal ekranlarında ve ulusalkanal.com.tr İnternet sitemizde yer alacaktır. Ayrıca 0212 251 50 90 numaralı telefonumuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz.Türksat'tan yapılan açıklama şöyle;
Türksat 4A’ya geçiş yapacak olan televizyon ve radyo yayınlarının frekans değişiklikleri , 17 Eylül 2014 tarihini 18 Eylül 2014 tarihine bağlayan gece yarısı yapılacaktır.

Türksat 2A haberleşme uydusunun ömrü 2016 yılının başında tamamlanacağından, söz konusu uydu üzerindeki yayınlar Türksat 4A haberleşme uydusuna aktarılacak, yeni TV kanallarıyla birlikte Türksat uyduları üzerindeki TV kanal sayısı 500’ün üzerine çıkacaktır.

Uydu Alıcıları Ayarlanması

Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları otomatik olarak güncelleyecektir. Yeni uydu alıcısı alacak kullanıcıların TKGS uyumlu uydu alıcılarını tercih etmeleri tavsiye edilmektedir. TKGS uyumlu uydu alıcılarının listesine, http://www.turksat.com.tr/tr/turksat-kanal-guncelleme-sistemi

adresinden ulaşabilirsiniz.

Diğer uydu alıcıları içinse, 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC ¾ veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerleri girilerek “Şebeke Taraması” yapılmalıdır.

Türksat 4A haberleşme uydusu, 42° Doğu yörüngesinde (Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile birlikte) hizmet vereceğinden, uydu üzerindeki yayınları izlemek için ek bir antene ihtiyaç olmadığı gibi mevcut anten ayarlarında da herhangi bir değişiklik yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

Yeni uydularıyla bölgesindeki liderliğini güçlendiren Türksat, 42° yörüngesinde kullanıcılara daha fazla TV ve radyo kanalı izleme imkânı sunmaktadır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Türksat A.Ş.
Etiketler

Yorumlar

ümit yavalar :

Digiturkle anlaşmanızı dört gözle bekliyoruz.var mı bir gelisme?

misafir :

iyi ki varsın ulusal kanal

IHSAN SSHINOZ :

SAYIN YETKILILER ACABA MOBIL INTERNET UZERINDEN 128KBIT .YAVAS BAGLANTI ILE IZLEYEBILECEGIMIZ YAYIN GERCEKLESTIRILEMEZMI MX PLAYER ILE BU SEKILDE BIR COK KANAL IZLIYORUZDA

Sebahattin saygili :

Yürekli arkadaşlar biz sizi bulur ve izleriz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder