banner864

Usta gazeteci Cüneyt Arcayürek'e veda 25 Haziran 2015, 19:51

“Gazeteci kaldım, gazeteci öleceğim” diyordu, öyle de oldu. Türk basınının duayen gazetecisi Cüneyt Arcayürek 87 yaşında Ankara’da son yolculuğuna uğurlandı. Arcayürek için önce Maltepe Camiinde cenaze namazı kılındı ardından usta gazetecinin naaşı Gölbaşı Mezarlığı’nda toprağa verildi. Sevenleri ve meslektaşları da Arcayürek’i son yolculuğunda yalnız bırakmadı.
87 yaşındaydı, hayatının son anlarına kadar kalemini hiçbir zaman elinden bırakmadı.
 
Önceki gün yaşama veda eden Türk basınının duayen gazetecisi Cüneyt Arcayürek Ankara’da son yolculuğuna uğurlandı.
 
Vücut fonksiyonlarının bozulması ve çoklu organ yetmezliği nedeniyle yaşamını yitiren Arcayürek için Maltepe Camiinde cenaze namazı kılındı.
 
Türkiye Büyük Millet Meclisi geçici Başkanı Deniz Baykal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, birçok milletvekili, gazeteciler ve sevenleri de Arcayürek’i son yolculuğunda yalnız bırakmadı.
 
Arcayürek’in 55 yıldır birlikte yaşadığı eşi Esin Arcayürek de taziyeleri kabul etti.
 
1928 yılında Ankara’da doğan Arcayürek, 1947 yılında Ulus Gazetesinde muhabir olarak göreve başladı. Birçok gazetede görev aldı. “Gazeteci kaldım, gazeteci öleceğim” dedi. 40’a yakın kitap yazdı Barış Harekatı'ndan sonra Kıbrıs'a giren ilk gazeteci oldu. 9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in Cumhurbaşkanlığı döneminde danışmanlığını yaptı. 1985 yılından bu yana da Cumhuriyet Gazetesi’nde yazıyordu. 
 
Arcayürek’in naaşı Gölbaşı Mezarlığı’nda toprağa verildi. Ulusal Kanal olarak Arcayürek'in ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.
 
HABER: ÇAĞLA AKKUŞ
KAMERA: TANSEV KARA

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar