banner864

Uykusuz dergisine büyük şok 30 Haziran 2015, 14:09

Milyonlarca takipçisi bulunan Uykusuz dergisinin resmi Facebook hesabı, Reklamface adlı sosyal medya ajansı tarafından ele geçirildi. İddiaya göre ajans Uykusuz'dan talep ettiği parayı alamayınca derginin hesabını hackledi.
Hürriyet'ten Sebla Koçan'ın haberine göre, Facebook'ta 3 milyonun üstünde takipçisi bulunan Uykusuz dergisinin hesabı, son günlerde derginin mizah anlayışını pek de yansıtmayan paylaşımlar içeriyor.

Bunun nedeni ise çok ilginç. Esas neden, Uykusuz dergisine ait olan hesabı 'Uykusuz Adam' adına çevirerek derginin takipçilerine 'el koyan' Reklamface adındaki bir sosyal medya ajansı. 

Derginin düşüncelerini yansıtmayan tuhaf paylaşımlar nedeniyle Uykusuz'un pek çok okuru, son günlerde derginin bu hesabı sattığını düşünüyordu.

UYKUSUZ DERGİSİ INSTAGRAM'DA KONUYU YAZDIHİZMET BEDELİ TALEP EDİLDİDerginin ortaklarından Yiğit Özgür (solda) ve Uğur Gürsoy
(Fotoğraflar: Barış Öztekin- Sertaç Pişkin)

Facebook hesabını Uykusuz dergisinin ortaklarından Uğur Gürsoy ve Yiğit Özgür'e devreden ajans, Facebook sayfasında 'yetkili' görünmekte.

Daha sonra 'hizmet bedeli' adı altında dergiden astronomik miktarda bir para talep eden ajans, hak sahibi olduğunu iddia ettiği para verilmeyince sayfayı Uykusuz Adam adına çevirerek 'hackledi'.

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar