banner864

Yeni Akit'ten ''Cumhuriyet'i vurun'' göndermesi 15 Ocak 2015, 11:33

Yeni Akit gazetesi, Cumhuriyet gazetesini hedef gösterdi.
Hükümete yakınlığı ile bilinen Yeni Akit gazetesi, Cumhuriyet gazetesini hedef gösterdi.

Charlie Hebdo dergisiyle dayanışmak için dün 16 sayfalık derginin 4 sayfalık seçkisine yer veren Cumhuriyet gazetesini Yeni Akit gazetesi 1. sayfadan çizdiği karikatürle "vurun hedefi" göstedi.

Tasvir edilen karikatürde "Çamuriyet" isimi ile adlandırılan  Cumhuriyet gazetesini, kırmızı çizgilerle nişangah çizdiği görülüyor.

İşte Yeni Akit'in Cumhuriyet'i hedef gösterdiği o karikatür
Daha önce de hedef göstermişti

1995 senesinde türbanlı avukatların duruşmalara girmesini engellediği gerekçesiyle Gümüşhane Baro Başkanı Ali Günday hakkında bir dizi haber yapmıştı. Günday öldürüldü.

1999 senesinde Cumhuriyet gazetesi yazarı, Profesör Ahmet Taner Kışlalı’nın fotoğrafı gazetede üzerine çarpı atılarak yayımlandı. Kışlalı öldürüldü.

2006 senesinde türban konusunda verdiği bir karardan dolayı Danıştay 2. Dairesi’nin üyelerinin fotoğraf ve özgeçmişleri Vakit’te yayımlandı. Danıştay basıldı, hâkim Mustafa Yücel Özbilgin öldürüldü, dört üye yaralandı. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi, Vakit gazetesi sahibi ve yazıişleri müdürünü Danıştay üyelerini terör örgütüne hedef göstermek suçundan mahkûm edip para cezasına hükmetti

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

baron :

provokasyon olmasin diye charlie hebdo nun türkçesi yasaklanırken açık açık saldırıya hedef gösterenlere "ifade özgürlüğü" var.

doğrucudavut :

allah akitin sayfalarından bütün yurtseverleri korusun.mazallah kazara fotoğrafımızı bassalar kim vurduya gidicez

Tarik :

yeniakit gazetesi anayasanin 1., 2., 3., ve diger bazi maddelerini tayyip gibi ihlal etmeye basladi. nerede bu ülkenin hukukculari? aciktan suc isleniyor.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder