banner864

Yılmaz Özdil yazdı: Vatan'la mutluyuz 10 Nisan 2015, 10:48

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil köşesinde Vatan Partisi Milletvekili adaylarını yazdı. CHP adayları ile Vatan Partisi adaylarını kıyaslayan Özdil, Vatan Partisi adaylarının CHP adaylarına yüzde 100 fark attığını belirtti. 

İşte paylaşım rekorları kıran o yazı

Anayasa Mahkemesi’nin önünde cübbesiyle adalet nöbeti başlatıp, hukuk tarihine damga vuran avukat Şule Nazlıoğlu Erol.
Abdullah Öcalan’ı İmralı’da yargılayan mahkeme başkanı, yargıtay onursal üyesi Turgut Okyay.
Bursa, İzmir, İstanbul valisi, içişleri bakanlığı müsteşarı Erol Çakır.
Genelkurmay istihbarat daire başkanı korgeneral İsmail Hakkı Pekin.
Gazeteciliğin eğilmez, bükülmez isimleri Hulki Cevizoğlu, Ümit Zileli.
Soma faciasının sembollerinden, maden işçisi, işçi lideri Sefa Köken.
Türkiye’nin ilk kadın orkestra şefi, Antalya devlet senfoni orkestrası’nın kurucusu İnci Özdil.
Türk halk müziğinin ustası, Kültür bakanlığı devlet halk müziği korosu’nun kurucusu Mehmet Özbek.
Efsane grup Modern Folk Üçlüsü’nden Doğan Canku.
Ressam Adviye Bal.
TRT başspikeri Mehpare Çelik.
Ana haber denilince ilk akla gelen isimlerden Gülgün Feyman.
Asrın iftirasına uğrayanlardan, korgeneral Ayhan Taş, tümamiral Soner Polat, tümamiral Semih Çetin, tümgeneral Levent Ersöz, tümgeneral Beyazıt Karataş.
Eski çalışma bakanı Yaşar Okuyan, eski devlet bakanı Tayfun İçli, Türk parlamenterler birliği genel başkanı Hasan Korkmazcan.

*
Vatan Partisi’nin milletvekili adayları.

*
Ömrünü bu ülkeye adayan Doğu Perinçek mesela, İstanbul 1’inci bölgeden aday oldu. Karşısında CHP’den rakip olarak, ismini hatırlamıyorum, Ataşehir belediye başkanının eşi var.

*
Korgeneral İsmail Hakkı Pekin’in karşısında CHP’den rakip olarak Tekin Bingöl var. Yaşar Okuyan’ın karşısına çıkara çıkara Eren Erdem’i çıkarabildiler. Hangileri ağır basıyor sizce?

*
Değerli arkadaşım Ümit’in karşısına çıkardıkları Selin Sayek Böke, taksi kullanmadan Bozyaka’dan Tilkilik’e gidebilsin, razıyım. Bindirmişsin Musa Çam’la Tuncay Özkan’ın sırtına, babam da seçilir.

*
Zeynep Altıok ise, kalbini kırmak istemem ama, Hulki Cevizoğlu’na değil rakip, canlı yayın konuğu bile olamaz.

*
Elif İlhamoğlu, henüz 25 yaşında, Türkiye’nin en genç milletvekili adayı. Siyaset bilimi diploması var. Üç lisan biliyor. Türkiye Gençlik Birliği genel başkan yardımcısı. Anti-emperyalist dünya gençlik birliği’nin genel sekreteri. Eminönü’de Amerikan askerinin kafasına çuval geçirenlerden biri o… 10 sene hapis istemiyle yargılanıyor. Yurtsever bir ailede büyüdü, “babam MHP’ye oy veriyor, annem CHP’ye oy veriyor” diyor.
İstanbul 2’nci bölgeden aday…
Karşısında rakip olarak özerklik heveslisi Sezgin Tanrıkulu var.
Hangisi memlekete daha faydalı?

*
Partiyi partiyle kıyasladığında, CHP karşısında Vatan partisi belki yüzde 10 etmiyor ama… İsimleri tek tek kıyasladığında, yüzde 100 fark atıyor.

*
Neden CHP’yle kıyaslayarak örnek veriyorsun derseniz?

*
CHP genel sekreteri Gürsel Tekin, “HDP’nin barajı aşmasını arzu ederiz, HDP’nin güçlenmesi bizi çok mutlu eder” dedi ya… İşte o nedenle CHP’den örnek veriyorum. Çünkü illa bir parti daha barajı aşacaksa, HDP yerine Vatan partisinin aşmasını arzu ederiz.

*
Gürsel Tekin’i HDP mutlu ediyorsa, bizim de Vatan’la mutlu olmamızda sakınca yoktur herhalde.

Yılmaz Özdil / Sözcü

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

se :

5 kez sans yetmedimi? turkiyemiz'i daha ne kadar sure deneme tastasi olarak kullanacagiz? eger kalirsa bir dahaki 5yila. sozler verdik genclerimize firsat vercektik onlara, yeni kirlenmemis zeki beyinlere. baktikki gobekliler, kalin boyunlular yine aday.

sevim onat :

teşekkürler sayın özdil

adakızı1035 :

bu yazılanlar üzerine kurulacak cümle, kelime israfı olur diye düşünüyorum...asla faşist zihniyet taşımadım lakin dilerim ki ülkem yararına, oyunlarını bozacak, düzene ayak uydurmak zorunda bırakılmayacağımız bir seçim olur...

yıldırımdiriksoy :

yüzdeyüz katılıyorum.

ferda özmelek :

harika bir yazı teşekkürler yılmaz bey..vatan partisinde ilker başbuğ paşa mızıda görmeyi çook isterdim.vatan ve cumhuriyet size minnettar..

kemal :

yazının altına imzamı atıyorum

kemal :

böyle bir yazıyı herkesin okuması lazım.

Ferda :

kesinlikle doğru söylüyorsunuz, ağzınıza sağlık. vaatleri her ne kadar umut verici ise de, cumhurbaşkanlığını tepsi içerisinde sunmasından dolayı, kendimi bildim bileli ilk kez o partiye oyum yoktu, karasızdım, artık kime vereceğimi biliyorum.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder