Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni'nden şok iddia 19 Mayıs 2014, 21:14

Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, sürpriz bir karar aldı.
Medyatava'nın özel heberine göre, Zaman Gazetesinin Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, 'Bari vicdanınızı kaybetmeyin' başlıklı yazsının final bölümünde Başkanlığını Sabah Gazetesi karikatüristi Salih Memecan'ın yaptığı Medya Derneği'nden çekildiklerini açıkladı.

Dumanlı yazısının son bölümünde Medya Derneği'nden ayrıldığını şu sözlerle duyurdu:

"Vicdanları sızlatan ve gazetecilikle uzaktan yakından ilgisi olmayan kişilerle aynı çatı altında olmamız mümkün değildi. Sonuçta kurulma aşamasından beri maddi manevi pek çok emek sarf ettiğimiz Medya Derneği’nden ayrılma kararı aldık" Ekrem Dumanlı'nın yazısının ilgili bölümü şöyle: "Büyük umutlarla kurmuştuk Medya Derneği’ni. Mesleğe katkımız olacak, gazetecilik daha profesyonelce yapılacak, mesleki sorumluluk şuuru derinleştirilecek ve temel hak ve özgürlüklere dayalı medya ahlakı daha güzel temsil edilecekti. Olmadı. Bazı çırpınışlarımız, meslek içi eğitim programlarının dışına taşamadı. Yine de ısrar ettik, gayret sarf ettik. Her şeye rağmen dernek Başkanımız Salih Memecan ve Genel Sekreterimiz Deniz Ergürel harika iş çıkardı; gazeteciliğin gelişmesi için çaba sarf etti. Ancak tâ baştan beri bazı arkadaşlarımızın gözü gazeteciliğin geliştirilmesinde olmadı. Onlar mevzua daha çok siyasi bir etkinlik gibi bakıyordu. Son aylarda yaşanan üzücü hadiseler manzarayı daha da netleştirdi. Yalan yazmaktan zerre kadar çekinmeyen, iftira kampanyaları düzenlemekten şehevi bir zevk alan, insanların hak ve hukukuna riayet etmediği gibi kitleleri nefret söylemiyle topyekûn karalayan bazı gruplar gördük. Vicdanları sızlatan ve gazetecilikle uzaktan yakından ilgisi olmayan kişilerle aynı çatı altında olmamız mümkün değildi. Sonuçta kurulma aşamasından beri maddi manevi pek çok emek sarf ettiğimiz Medya Derneği’nden ayrılma kararı aldık. Allah doğruların yardımcısıdır; bizi burada da ötede de mahcup etmesin…"

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Bulgardan şöför ibram :

Sevgili kardeşim bu dünya maalesef böyle.son zamanlarda öyle yazarlar meydana çıktıkı artık gazetecilik habercilik rezil duruma düştü . Sizler neden (padişahım çok yaşa ) demediniz aksine tam yaranın üstüne bastınız .

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar