banner864

2. Uluslararası İstanbul Bisiklet Festivali başladı 12 Haziran 2015, 13:47

Bakırköy Belediyesi, Birleşmiş Milletler Türkiye Temsilciliği, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Bisikletliler Derneği tarafından 11-13 Haziran tarihleri arasında 2'ncisi düzenlenen Uluslararası İstanbul Bisiklet Festivali dün akşam Bakırköy Turu ile başladı.
Konserler, geziler ve çeşitli etkinliklerin yapılacağı bisiklet festivali, Bakırköy Cumhuriyet (Özgürlük) Meydanı'nda Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu'nun da bisikletiyle katıldığı "Pedallar Geleceğimiz İçin Dönüyor" adlı akşam turuyla başladı. Açılış turuna Bakırköy Belediye Başkanı Kerimoğlu'nun yanı sıra 25. Dönem İstanbul Milletvekili seçilen Selina Özuzun Doğan, Bisikletliler Derneği Başkanı, eski milli bisikletçi Murat Suyabatmaz, Türkiye'nin hemen hemen her bölgesinden ve birçok ülkeden gelen bisiklet sevdalıları da katılarak pedal bastılar.

Bugün Boğaz Turu yapacak olan bisikletliler, yarın saat 09.00'da hareketle "Tarihi Yarımada'nın Kalbine Gidiyoruz" gezisine katılacak. Yarın ayrıca saat 16.00'dan itibaren Yeşilyurt Çukur Orman Park'ta Downhill Show, sergiler, bisiklet futbolu ve akrobasi gösterileri olacak. Aynrı gün saat 21.30'da da Okay Temiz konseri gerçekleşecek.

15 BİN BİSİKLETLİ BOĞAZ GEÇİŞİ YAPACAK
Geçtiğimiz yıl olduğu gibi 15 bin bisikletlinin katılması beklenen Kıtalararası İstanbul Bisiklet Gezisi, 14 Haziran Pazar günü saat 10.00'da Lütfü Kırdar Kongre Merkezi'nin önünden başlayarak Mecidiyeköy-Balmumcu-Boğaz Köprüsü-Beylerbeyi-Üsküdar-Harem istikametinden devam edecek ve Kadıköy Meydanı'nda son bulacak.

BAŞKAN KERİMOĞLU: "KARBON SALINIMINA DİKKAT ÇEKMEK İSTİYORUZ"
Festivalin açılışında bir konuşma yapan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, karbon salınımına dikkat çekmek istediklerini söyledi.


DHA
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar