banner864

"3-4 maç sonra daha iyi olacak" 29 Ağustos 2014, 14:20

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Rostov’u eleyerek gruplara kaldıkları için mutlu olduklarını belirterek, "3-4 maç sonra daha iyi bir Trabzonspor izleyeceğiz" dedi.
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Rostov’u eleyerek gruplara kaldıkları için mutlu olduklarını belirterek, "3-4 maç sonra daha iyi bir Trabzonspor izleyeceğiz" dedi.

UEFA Avrupa Ligi play-off turunda Rostov’u eleyerek gruplara kalma başarısı gösteren Trabzonspor’da moraller yerinde. Rusya’dan dönüşte Rostov On Don Havalimanı’nda soruları yanıtlayan bordo-mavili takımın başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, gruplara kaldıkları için mutlu olduklarını ifade ederek, şunları söyledi:

"Geçtiğimiz sezon gruplardan da çıkma başarısı göstermiştik. Bu sezon ise 1 maç oynayarak gruplara kaldık. Maçlar sahada kazanılıyor ama Trabzon'da oynanan maç öncesi de söylediğim gibi Rostov bizim rakibimiz değildi. Futbolcularımız iyi mücadele etti. Galip de gelebilirdik. İlk yarıyı gol yemeden tamamladık. İkinci yarı da daha iyi oynadık. Önemli olan turu geçmekti. Trabzonspor bunu değil daha büyük başarıları bekliyor ve hedefliyor. Bundan sonra grup maçları kaldı. İnşallah dişimize göre rakipler çıkar. Geçen yıl gruplardan sonra Juventus'a elenmiştik. Bu sezon ise gruplardan çıkıp daha üst basamakları çıkmamız lazım ki taraftarlarımız mutlu olsun.”

"HALİLHODZİC İLE AYNI ŞEYLERİ DÜŞÜNÜYORUZ”
Hacıosmanoğlu, bu sezon tüm maçların kendileri için final niteliğinde olduğunu da vurgulayarak, şöyle konuştu:
“Halilhodzic ile aynı şeyleri düşünüyoruz. Takımda büyük bir değişim oldu ve futbolcuların uyumu için zaman gerekli. 3-4 maça ihtiyacımız var. 3-4 maç sonra daha iyi bir Trabzonspor izleyeceğiz. Ve bu takım daha iyi başarılara ulaşacak. İnşallah, geçtiğimiz sezon Avrupa'da ki başarıyı aratmayan, ligde de taraftarlarımızın beklediği gibi iyi bir Trabzonspor sahada olur. Onu için hem hocamızla hem de oyuncu kardeşlerimizle görüşüyoruz. Bizim için hedef hep önümüzdeki maç, hangi takım olursa olsun büyük-ufak ayrımı yapmadan en ciddi şekilde hazırlanıp, her maçı final olarak görüp hem ligde hem de Avrupa'da Trabzonspor'un yakışan yere gelmesini istiyoruz. İnşallah geçmişte elinden şampiyonlukları çalınan Trabzonspor'da hep birlikte beklenen başarıları yakalarız.”

“TARAFTARLARIMIZIN TAKIMA SAHİP ÇIKMASI LAZIM”
İstanbul kulüplerinin forma satış rakamlarına yetişmeleri gerektiğini de ifade eden Hacıosmanoğlu, “Önemli ve kaliteli bir kadro kurduk. Buna rağmen eksiklerimiz hala var. Onları da tamamlamaya çalışıyoruz. Taraftarlarımızın takıma sahip çıkması lazım. Rakiplerimizin 500-600 bin forma sattığı yerde Trabzonspor'un 200-300 bin forma satması lazım. Taraftarlarımızın sadece lafta değil gerçekte de kulübe sahip çıkması lazım. Hem Ts Clup'lara hem de kombine satışlarına gereken ilgiyi gösterirlerse bizim de şevkimiz artar, gelen oyunculardan daha iyi oyuncular alma imkanımız doğar, hem onlar mutlu olur, hem de bizler mutlu oluruz. Bütünlüğü sağladığımız zamanda Trabzonspor hedeflerine hızlı adımlarla yürür" dedi.

“KAPILAR ARKASINDA HESAP YAPANLAR HİÇ YAPMASIN”
Hacıosmanoğlu, açıklamalarını şöyle sürdürdü:
“Söylediğimiz gibi Trabzonspor'un devrime ihtiyacı vardı. Bu devrim de gerçekleştiriyor. Kapılar arkasında hesap yapanlar hiç hesap yapmasın çünkü halk her şeyi biliyor ve her şeyi görüyor. Kapılar arkasında hesap yapanlar bizim gibi mert bir şekilde çıksınlar, bizimle birlikte sokaklarda gezsinler, halkın desteğini alıyorlarsa hesap yapsınlar. Halk hem sahadaki değişimi hem de saha dışındaki değişimi kabul etti ve bize teveccüh gösteriyor. O yüzden samimi olan Trabzonsporluların bu sezon samimi bir şekilde Trabzonspor'un yanında olmasını istiyorum.”

“TRANSFER ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR”
Hacıosmanoğlu, transfer çalışmalarının da sürdüğünü belirterek, “Hocamızın isteği doğrultusunda transfer çalışmalarını sürdürüyoruz. Transfer sezonunun bitmesine sayılı günler kaldı. Eksiklerimizi tamamlamaya çalışıyoruz. Umarım en kısa zamanda ihtiyacımız olan bölgelere kaliteli isimleri katarız” dedi.

KAFİLE GECE SAAT 01.30’DA TRABZON’A GELDİ
Trabzonspor kafilesi maçın ardından özel uçakla Rostov On Don Havalimanı’ndan gece saat 01.30’da Trabzon’a geldi. Rusya’ya girişte pasaportundaki yırtık nedeniyle sorun yaşayan Cezayirli futbolcu Essaid Belkalem ülkeden çıkışta bir sorun yaşamadı.

Yunus Emre SEL/TRABZON DHA
Etiketler
Trabzonspor

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar