banner864

"3 Temmuz süreci kapandı" 08 Nisan 2014, 15:04

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, şike davasıyla ilgili tartışmalara nokta koydu. Demirören, gelecek sezon uygulanacak yabancı kuralı tartışmaları ile ilgili de açıklamalarda bulundu.
Katıldığı bir televizyon proramında açıklamalarda bulunun YıldırımDemirören, 3 Temmuz sürecinin kapandığını ve aldıkları kararların arkasında olduğunu açıkladı.

Demirören, "Kurulların hepsi seçimle geldi. TFF'de kurullarla ilgili temas olmadı. Şişli adliyesi ve Beşiktaş Adliyesi farklı kararlar verebilirler. Bizim aldığımız kararlardan başka kararları UEFA alabilir" diyerek UEFA'nın tersi bir karar almalarının normal olduğunu söyledi.

Trabzonspor'un eski başkanı Sadri Şener'le olan bir diyaloğunu aktaran Demirören, "Ben Sadri başkana haklıysan kupanı alırsın dedim. Kurullar karar verirse... Benim şike konusunda kişisel kanaatim olamaz. Bir sene evvel konu kapandı dedim. 3 Temmuz olayı bitmiştir. Milli takım gidemeyecekti, on takım gidemeyecekti. Bunu olumlu tarafından alalım, bitti. Kapatmak en doğrusudur" dedi.

Yabancı kuralının artısı olmadan 5'e düşürülmesini istediğini ifade eden Demirören, bu kararı alırken kulüp başkanlarından söz aldığını ve federasyonun her gün karar değiştiremeyeceğini söyledi.

Demirören, kulüp başkanlığı yaptığı dönemde yabancı sınırlamasının yükselmesinin daha doğru olacağını düşündüğünü ancak federasyon yönetimine geldikten sonra yabancı sayısının düşmesinin daha doğru olacağı yönünde düşünmeye başladığını dile getirdi.


ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder