Ada basınında geniş yer buldu 27 Şubat 2014, 15:53

Galatasaray-Chelsea karşılaşması Ada basınında geniş yankı buldu. Gazeteler Chelsea'nin ilk yarıda yakaladığı fırsatları değerlendiremeyerek turu tehlikeye attığı görüşünde birleşti.
Galatasaray-Chelsea karşılaşması Ada basınında geniş yankı buldu.

Guardian, Galatasaray karşısında alınan beraberliğin Chelsea'nin Şampiyonlar Ligi'ndeki kapasitesini gözler önüne serdiğini yazdı.

Mavilerin ilk yarıda yakaladığı fırsatları değerlendiremeyerek tur şansını zora soktuğunu vurgulayan gazete, Galatasaray'ın özellikle 2. yarıda çok iyi bir performans ortaya koyduğuna dikkat çekti.

Guardian, Chelsea'nin 2. yarıdaki performansı sonrası beraberliğe şükretmesi gerektiğini ifade etti.

Telegraph gazetesi, Chelsea'nin Fernando Torres ile bulduğu erken golü avantaja çevirmeyi başaramadığını yazdı. Gazete, Roberto Mancini'nin oyun sisteminde yaptığı değişiklikler sayesinde Galatasaray'ın hücum baskısını artırdığını ve hak ettiği golü bulduğuna dikkat çekti. Telegraph ayrıca bu maçın Jose Mourinho'nun "forvetim yok" sözlerini haklı çıkardığını vurguladı.

Daily Mail, "En azından bir İngiliz takımı Avrupa'da gol atmayı başardı" başlığını attı. Gazete, Chelsea'nin savunmadaki hatalarını ön plana çıkardı. John Terry'nin Galatasaray hücumunu hafife aldığını belirten gazete, Didier Drogba için yorgun yorumunu yaptı. Daily mail, Chelsea'nin eski yıldızının buna rağmen hala hırsını sahaya yansıtmaktan çekinmediğini yazdı.

Independent, Galatasaray'ın Stamford Bridge'e iddialı gideceğini vurguladı. İstanbul'da alınan beraberliğin Chelsea adına bir şans olduğunu belirten gazete, rövanş maçına kadar Londra ekibinin eksikleri üzerine çalışması gerektiğini yazdı. 

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar