banner864

Amatör maçta taraftarlar birbirine girdi 18 Mart 2015, 12:59

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde Ereğli Belediyespor ile Kocaelispor arasında oynanan amatör maçın sonunda taraftarlar arasında gerginlik çıktı. Birbirlerine taş, sopa ve koltuk atan taraftarları polis sakinleştirdi.
 Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde Ereğli Belediyespor ile Kocaelispor arasında oynanan amatör maçın sonunda taraftarlar arasında gerginlik çıktı.
Birbirlerine taş, sopa ve koltuk atan taraftarları polis sakinleştirdi.

Bölgesel Amatör Ligi'nde 8'inci sırada yer alan Ereğli Belediyespor, lider Kocaelispor ile kendi sahasında karşılaştı. 1-1 sona eren maçın son dakikalarında iki takım futbolcuları arasındaki sertlik, tribünlere yansıdı. Maçın bitiş düdüğü ile birlikte taraftarların sözlü tartışmasıyla başlayan gerginlik, polisin önlemlerine rağmen büyüdü. Polis tarafından stattan çıkarılan Ereğli Belediyespor taraftarları, tribünde bekletilen konuk ekip taraftarlarına taş ve sopa attı. Kocaelispor taraftarları da söktükleri koltukları ve su şişelerini rakip takım taraftarına attı. Kocaelispor taraftarlarından bazıları sahaya girip karşı tribündeki pankartları indirdi. Taraftarlar, araya girmek isteyen kendi takım yöneticilerine de tepki gösterdi. Tribünden inmek isteyen bir taraftar yere düştü. Taraftarlar, polislerin olduğu yere de koltuk attı. Ereğli Belediyesporlu taraftarların uzaklaştırılmasından sonra Kocaelispor taraftarları da stattan çıkarılıp otobüslere bindirilerek polis eşliğinde ilçeden çıkarıldı.

Özgür OKUMUŞ/EREĞLİ/ DHA

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar