banner864

Anadolu Efes dağıldı 28 Mart 2014, 13:18

Anadolu Efes, Türk Hava Yolları Avrupa Ligi'nde Laboral Kutxa'yı konuk etti. Gruptan çıkma şansını daha önce yitiren lacivert-beyazlılar, etkisiz bir oyun sergilediği rakibine 26 sayı farkla 105-79 mağlup oldu ve grupta son sıraya geriledi.
Türk Hava Yolları Avrupa Ligi'nde Anadolu Efes, Laboral Kutxa'yı konuk etti. Gruptan çıkma şansını daha önce yitiren lacivert-beyazlılar, etkisiz bir oyun sergilediği rakibi karşısında parkeden 26 sayı farkla 105-79 mağlup ayrıldı ve grupta son sıraya geriledi.

Karşılaşmaya etkili başlayan taraf Laboral oldu. İspanyollar, temsilcimiz karşısında 3'üncü dakikayı 12-5 ile geçti. İlerleyen dakikalarda oyuna ortak olan Anadolu Efes, 15-6'lık seri yakaladı ve çeyreğin bitimine 4 dakika kala 20-18 öne geçti. Ancak, periyodun sonlarında oyun üstünlüğünü tekrar rakibine kaptıran lacivert-beyazlılar, ilk çeyreği 31-26 geride tamamladı.

Anadolu Efes, maçın ikinci çeyreğinde de istediği oyunu sahaya yansıtamadı. Savunmada sorunlar yaşayan temsilcimiz, bu periyotta farkın daha da açılmasına engel olamadı ve ilk yarıyı 13 sayı farkla 55-42 geride kapattı.

Lacivert-beyazlılar etkisiz oyununu ikinci yarıda da sürdürdü. Rakibi karşısında farkı eritmeyi başaramayan Efes, üçüncü çeyreğini 73-59 geride bitirdiği karşılaşmanın son çeyreğinde farkın daha açılmasına engel olamadı ve parkeden 26 sayı farkla 105-79 mağlup ayrıldı.

Bu sonuçla 10'uncu mağlubiyetini alan Anadolu Efes, grupta son sıraya geriledi.ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar