banner864

'Antalya'yı sporun başkenti yapacağız' 14 Ocak 2015, 11:23

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği "TSYD Sporun Zirvesi Semineri"nin 52.'si başladı.
Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği "TSYD Sporun Zirvesi Semineri"nin 52.'si başladı.

Antalya'da Gloria Golf Resort Hotel'de gerçekleşen ve 2 gün sürecek Seminere, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, son anda değişen programı nedeniyle katılamadı.

SAygı duruşu ve istiklal Marşı'nın ardından seminerin açılış konuşmasını TSYD Genel Başkanı Naci Arkan yaptı. Arkan, daha sonra Basın ilam kurumu genel müdürü Mehmet Atalay ve Antalya vali yardımcısı Mestan Yayman birer konuşma yaparak sporun ve spor gazeteciliğinin önemine değindiler.

Gazetecilerin, Ülkemizi dünyaya tanıtmak için büyük ve kutsal bir görev üstlendiğini belirttiler ve gösterilen çaba için teşekkür ettiler.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise "sizleri burada ağırlamaktan dolayı gurur duyuyoruz" diyerek başladığı konuşmasında yeni hedeflerinin Antalya'yı sporun Başkenti yapmak olduğunu söyledi. Gecikmeli olarak da olsa 33 bin Kişilik son derece modern ve uluslararası maçlara ev sahipliği yapabilecek stadın yakında biteceğini müjdeleyen Türel; "Buraya önemli Takım'lar gelecek. Neden bir Bayern Münih buraya gelmesin. Katar'a gideceklerine buraya gelirler. Tesisler ve salonlar Yapılıyor. Çok Amaçlı spor salonları, 33 bin Kişilik stat ile kış turizminin yani sıra sporun Başkent'i olmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Kültür ve turizm bakan yardımcısı Abdurrahman Arıcı da Antalya' ya Yatırımların devam ettiğini , 1200 futbol takımının kış sezonunda kamp yaptığını hatırlatarak, turizmin çeşitlendirilmesi yönünde her türlü desteği vereceklerini , son derece modern tesislere sahip olacaklarını söyledi.

ARICI: "PASSOLİG UYGULAMASI SPORDA ŞİDDETİ ÖNLEMEK ADINA SON DERECE DOĞRU ADIM"


Abdurrahman Arıcı, Passolig uygulamasını desteklediğini de belirtti. Arıcı, Sporda Şiddeti önlemek adına bunun son derece doğru adım olduğunu söyledi.

Gazete Genel Yayın Yönetmenleri ile tüm Yazılı Basın, Ajans ve TV kuruluşları Spor Müdürleri başta olmak üzere 400'e yakın Spor Yazarının katıldığı Seminerde konuşmacıları plaket verildikten sonra toplu fotoğraf çekildi ve ilk olarak e-bilet ve Passolig konulu oturuma geçildi.

HABER - KAMERA: UĞUR DEMİRKIRDI - SÜLEYMAN EKİN - FOTO: TOLGA YILDIRIM / DHA

Yorum Gönder