banner864

Atatürk tezahüratına cezayı taraftar ödeyecek 18 Şubat 2014, 14:59

Bucaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Evren Yiğit TFF'yi topu tuttu
Bucaspor taraftarları tezahüratlarından ötürü kulübe kesilen cezayı kendileri ödeyecek.Kendi sahasında iki hafta önce oynadığı Fethiyespor karşılaşmasında "Şehitler ölmez vatan bölünmez, Mustafa Kemal'in askerleriyiz" tezahüratlarından ötürü TFF Bucaspor kulübüne siyasi bir ceza kesince taraftarlar duruma el koyarak devreye girdi.

1928 Taraftarlar Derneği Başkanı Evren Yiğit konu ile ilgili yaptığı açıklamada " Alınan kararı duyunca şaşırdık ve inanamadık. Gerekçeli kararı okuduğumuzda şaşkınlığımızı gizleyemedik. Bu ülke kendi kurucusuna yapılan sevgi gösterisine federasyonu kanalıyla ceza kesmeye kalkışıyor ise bu cezayı Bucaspor Kulübüne ödetemezdik! O anda taraftarlarımız ve tribünümüzün önde gelen arkadaşları devreye girerek cezayı aramızda toplayacağımız para ile ödeme kararı aldık. Yakında dev bir kampanya düzenleyerek Buca halkına ve Bucaspor taraftarına verilmek istenilen cezayı Bucaspor Kulübü değil de konunun muhatabı olan bizler ödeyeceğiz. Buca halkı şehitlerine ve ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e sahip çıkmıştır ve çıkmaya da devam edecektir. Türkiye Futbol Federasyonu halkı ile ne yazık ki karşı karşıya gelmiştir. Kulübümüz için 100.000 TL toplayarak bu cezayı ödeyeceğiz" dedi.

Cem Unutmuş

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Hüseyin ULUS :

çanakkale mustafa kemal'in askerleriyiz yanındayız bucaspor. bir gun herkes ataturk'un hala içimizde var oldugunu kabul edecek.

BUCASPOR :

allaha şükürler olsun dimdik ayaktayız semtimizde takımımızda sonuna kadar mücadele edecektir.

abrek :

bu dürtülemeler daha fazla tepki verecek. gezi olaylarını hatırlayalım.. tayyip abuk sabuk laf ettikce ortalık daha da gerildi.. pratikten öğrenemiyorlar anca emir almayı biliyorlar..

Mirac Özbey :

Trilyonda Kesseniz Ceza Mustafa Kemalin Askerleriyiz !!!! İzmirliyiz Bucaliyiz Bucasporluyuz !!!

Murat Türk :

Şimdi dayanışma zamanı bütün Türkiye olarak toplayalım gönderelim Tff ye Bucaspor seninleyiz

Umut Demir :

Evren başkana ve Bucamızın büyük taraftarına teşekkür ederim. Mustafa Kemalin askerleriyiz.

mdd :

buca kulübüne türk milleti olarak her yönüyle omuz omuza olduğumuzu bildiririz

Gurbetci :

Ataturkun kurdugu Turkiyenin ekmeini yiyenler gunu geldinde yuce divanda yargilanacaksiniz.Yasasin Mustafa Kemalin askerleri

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar