banner864

“Aydınspor 1923'le Nazillispor kardeş kulüptür“ 27 Ocak 2015, 14:57

AYDIN Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydınspor 1923'le Nazilli Belediyespor'un kardeş takım olduğunu söyledi, "Kimse futbol üzerinden siyaset yapmamalı" dedi.
Bir süre önce Nazillili futbolseverleri, Aydınspor 1923'ün maçına davet eden pankartın indirilmesi sırasında yaşanan tartışmayla ilgili ilk kez konuşan Çerçioğlu, "Bizim renklerimizden gelen kardeşliğimiz var. İki takım birbirleriyle ancak kardeş olur, aralarında husumet olması mümkün değil. Geçen hafta Aydınspor 1923 taraftarları astıkları bir pankartla renklerin kardeşliğini ilan edip, (Biz kardeş takımız) mesajını verdi. Bunun tersi düşünülmez" diye konuştu.

Söylemlerle futbol üzerinden husumet yaratmanın kimseye bir şey kazandırmayacağını sözlerine ekleyen Başkan Çerçioğlu, "Futbol üzerinden siyaset yapmayı doğru bulmuyorum" ifadesini kullandı. Nazilli Belediyespor'a her dönemde manevi destek verdiğini sözlerine ekleyen Çerçioğlu, şöyle devam etti:

"Sadece Nazilli'ye değil, Bozdoğan'a, İncirliova'ya, Germencik'e de destek oluyoruz. Futbol dışında voleyboldan, basketbola, atletizmden engellilerin spor kulüplerine kadar geniş bir yelpazede yardımlarımız oluyor. Kulüp ve branş ayrımı yapmadan sporun her alanında desteğimiz devam edecek."


Murat Gürkan
DHA
Etiketler

Yorum Gönder