banner864

"Aziz Yıldırım ve Fatih Terim Türk futbolunun iki problemidir" 21 Mayıs 2015, 13:48

"Trabzonspor'un gerçekten şampiyon olup olmadığını belirleyeceğiz. Haklılarsa kupalarını vereceğiz"
Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) haziran ayında yapılacak olağan genel kurulunda başkanlığa aday olan Erdal Alkış basın toplantısı düzenledi.

İstanbul Sapphire'de düzenlenen toplantıda konuşan Alkış, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'e eleştirilerde bulundu.

Alkış, şöyle konuştu;
"Siyasilerin en iyi anlaşabileceği yönetim kurulunu oluşturacağız. Önümüzdeki haftalarda isimleri açıklayacağız. Seçildiğim gün çalışmayacağım ilk kişi Fatih Terim'dir. Türk futbolunun iki problemi vardır. Biri Aziz Yıldırım, diğeri Fatih Terim'dir. Bu insanların Türk futboluna büyük emekleri var ama seçildiğim andan itibaren ortaya koyacağımız icraatlarla Türk futboluna müdahaleleri engelleyeceğiz."

Erdal Alkış ayrıca, Fatih Terim'le yolları ayırdıktan sonra, milli takımın başına en az Fatih Terim kadar tecrübeli bir Türk teknik direktör getireceklerini söyledi.
2010-2011 sezonunda Trabzonspor'un istediği şampiyonluk kupasıyla ilgili yeniden soruşturma açacaklarını da sözlerine ekleyen Alkış, "2010-2011 sezonunda Trabzonspor'un gerçekten şampiyon olup olmadığını belirleyeceğiz. Haklılarsa kupalarını vereceğiz, değillerse barış yoluyla olayı çözeceğiz. Bu yıl enteresan şekilde bazı kulüplerin önüne geçildi. Bunu çözmek zorundayız" dedi.

Alkış, sözlerine şöyle devam etti:
"Göreve geldiğimiz takdirde Federasyon tüzüğünü ve seçim sistemini baştan sona değiştireceğiz. Avrupa'nın en şeffaf yönetimi olacağız. İki yıl içinde şaibeli sorunları çözeceğiz. İki yıl içinde kulüplerimizin mali sıkıntıları kalmayacak. Beş yıl içinde, her yıl 10 Türk futbolcusu dünya takımlarına transfer olacak. Üç yıl içinde UEFA Avrupa Ligi şampiyonu ve UEFA Şampiyonlar Ligi finalisti çıkartacağız. Milli takımımız her turnuvaya katılacak. Avrupa'nın en sağlam finansal yapısına sahip 5 ülkeden biri olacağız. Yabancı transferleriyle ilgili radikal kararları alacağız. İki yıl içinde derbileri İstanbul'da eşit sayıda taraftar grubu izleyecek."

ALİ DANAŞ
DHA
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar