banner864

Beşiktaş'tan TFF'ye tarihi çağrı! Konu: Fenerbahçe 25 Nisan 2014, 11:40

Fenerbahçe'nin hafta sonu seyircisiz oynayacağı Çaykur Rizespor karşılaşmasının seyircisiz oynanması nedeni ile Beşiktaş Kulübü, resmi internet sitesinde açıklamalarda bulundu.
Beşiktaş Kulübü'nün kararla ilgili açıklamaları şöyle; "Beşiktaş Jimnastik Kulübü olarak, bu zamana kadar Türk futbolunun gelişmesi ve dönüşmesi için de hizmet ettik. Herkes biliyor ve kabul ediyor ki, futbol dünyanın en güzel oyunudur. Ancak futbol taraftar varsa vardır ve her şey taraftarın güzel futbol seyretmesi, eğlenmesi ve coşması için vardır.

Bu nedenle çok önemli bir konuya dikkat çekmek istiyoruz. Bilindiği gibi 2013-2014 futbol sezonunun sonuna yaklaştık ve ezeli rakibimiz Fenerbahçe, bir puan daha alarak şampiyonluğunu ilan etme amacında. Fenerbahçe bu puanı alır ya da alamaz; işin bu noktası futbolun cilvesi içinde. Fakat gerek Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticileri, gerekse de taraftarı, TFF'nin verdiği bir maç seyircisiz oynama (kadın ve çocuk izleyicilere açık) cezası nedeniyle şampiyonluk kutlaması planlarını ertelemek zorundalar. Tahkim Kurulu bu cezayı onadı, Fenerbahçe'nin erteleme talebini de reddetti.

Biz de diyoruz ki; madem futbol sevgidir, dostluktur, kardeşliktir. Madem futbol taraftarla bir olma, coşma ve kutlama yapmaktır. İşte bu yüzden Türkiye Futbol Federasyonu, şampiyonluk coşkusu yaşamak isteyen Fenerbahçe taraftarı için bu cezayı ertelesin ya da kurallar dahilinde başka bir formül bulsun.

Saygılarımızla" ifadelerine yer verildi.
Etiketler

Yorumlar

Tamer Çınaroğlu :

Bizlerde Beşiktaş'ı bu özelliklerinden dolayı seviyoruz. Her zaman haklıdan, hakedenden yana oldular.

muharrem elçi :

güzel dilekler bunlar ancak diktanın karşısında duran bu iki takımın değil de mesela kasımpaşaspor'un isteği olsaydı hemen hallolurdu.yine de düşmana karşı birlik oluşturma anlamında güzel isteklerdi.

delifisek :

Dosrhane yorumlarindan dolayi BJK tesekkur ediyoruz bazilarina ders olur insallah

Kadir Eke :

Tesekkurler BESIKTAS ,sporun sevgi,barisve dostluk oldugunu gozler onune seren.Haydi GS lilar sizdende bekliyoruz..

aysun çetin. :

kendimi bldiğimden beri fenerbahçeliyim.gezi olaylarından sonra beşiktaş çarşı gurubuna yükselenim diyorum.seven sevmeyen herkese ders olur dilerim....tşklr beşiktaş.

Türker Baykal :

Beşiktaş'lını kalbi sevgi ile doludur. Affedicidir, Fenerbahçe bizler için vazgeçilmez doslarımızdır.

zulfiye caglayan :

Demokrasiler de çare tükenmez. TFF nin bir çare bulacağından eminim.

serdar :

helal olsun.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar