banner864

Bilinmeyen gerçek su yüzüne çıktı 07 Mart 2014, 14:03

Galatasaray, Mancini yönetiminde Arena'da Süper Lig, Şampiyonlar Ligi ve Türkiye Kupası'nda çıktığı 14 maçta 13 galibiyet alırken sadece Chelsea karşısında beraberlik yaşandı.
Teknik Direktör Roberto Mancini, Arena'da çıktığı 14 maçta 13 galibiyet alırken tek beraberliğini ise Chelsea karşısında aldı.

Futbol kamuoyu, Galatasaray'ın deplasmandaki kötü performansına rağmen Arena'da nasıl böylesine farklı bir görüntü çizdiğini tartışırken, bilinmeyen bir gerçek gün yüzüne çıktı.

Roberto Mancini'nin gelişinin ardından izleme ekibi kuruldu. 10 kişiden oluşan bu ekip Arena'daki tüm maçları tribünden takip etmeye başladı.

Farklı konumlardan maçları seyreden izleme komitesi maç içinde yedek kulübesiyle yani Mancini ve yardımcısı Tugay Kerimoğlu ile sürekli temas halinde bulunuyor. Ayrıca ekip çalışanlarının, kritik pozisyonları kameraya kaydettiği öğrenildi.

İzleme ekibinin kaydettiği kritik görüntüler devre arasında Mancini'ye aktarılıyor. İtalyan hoca da görüntülerden hem takımının artı ve eksi yönlerini analiz ediyor, hem de rakibi çok daha rahat bir şekilde çözme imkanı buluyor.

Chelsea maçının 30. dakikasında yapılan ve karşılaşmanın kaderini değiştiren Hajrovic- Yekta değişikliğinin de izleme komitesinin analizi sonrası gerçekleştiği belirlendi.

Avrupa'da birçok önemli kulüpte uygulanan bu yöntem henüz deplasman maçlarında kullanılamıyor.

ulusalkanal.com.tr
 

Yorum Gönder