banner864

Bizden buraya kadar... 10 Eylül 2014, 16:01

12 Dev Adam'ın madalya rüyası sona erdi. Dünya Kupası çeyrek finalinde Litvanya ile karşılaşan Milliler, rakibine 73-61 mağlup oldu ve turnuvaya veda etti.
12 Dev Adam'ın madalya rüyası sona erdi. Dünya Kupası çeyrek finalinde Litvanya ile karşılaşan Milliler, rakibine 73-61 mağlup oldu ve turnuvaya veda etti.
FIBA Dünya Kupası'nda Avustralya'yı eleyerek çeyrek finale yükselen Türkiye, Barselona'da Litvanya ile karşılaştı.

Milliler, hareketli savunmayla maça başlarken verdiğimiz ribaundlarına karşın Emir Preldzic'in  hareketli oyunuyla 5. dakikayı 14-6 önde geçtik.

Ömer Aşık'ın blok ve blok tehdidi Litvanya'yı yavaşlatmaya devam etti ancak çeyrek sonunda hücum tempomuz düştü ve ilk on dakikayı 18-13 önde geçtik.

İkinci çeyreğin başında hücumda zorlandık ve Litvanya Darius Lavrinovic'in üçlükleri ile farkı 1 sayıya indirmeyi başardı.

Ay-yıldızlılar, Sinan Güler ile skor üretirken Darius Lavrinovic'in üçüncü üçlüğü Litvanya'yı öne geçirdi. Hücumda akışkanlığı kaybetmemiz ve boş üçlükleri kaçırmamız ile Litvanya devreyi 33-28 önde noktaladı.

Üçüncü çeyrekte ilk sayıyı bulan takım Litvanya olsa da Türkiye arka arkaya bulduğu basketlerde rüzgârın yönünü değiştirdi.

Türkiye, çeyreğin başında sekize çıkan farkı, ilk beş dakika sona ererken 12-0’lık serisiyle bitirdi ve öne geçti.

Ender Arslan’ın devreye girmesiyle savunma disiplinini kaybetmeyen 12 Dev Adam, hücumda yakaladığı hareketlilik ile Litvanya’nın yavaş ayaklarını köşeye sıkıştırdı.

Litvanya’yı bu dakikalarda nefes aldıran bir kez daha Lavrinovic oldu ve takımını öne geçirdi. Üçüncü çeyrek sona ererken skoru Jankunas’ın tartışmalı basketi belirledi.

Hücum ribaundunda topu bitiş düdüğünden sonra potaya gönderen Jankunas’ın basketi sayılınca Litvanya çeyreği 47-44 önde bitirdi.

Son on dakikada Litvanya üçer üçer ilerlerken Milliler rakibine pota altından Ömer ve Kerem ile karşılık verdi. Seibutis ve Maciulis'in can yakan isabetleri farkı 11'e kadar çıkarırken farkı kapatma adına Millilerin çabası yetersiz kaldı.

Daha önceki maçlardan alıştığımız müthiş geri dönüş bu kez gelmeyince turnuvaya 73- 61 yenilgiyle havlu attık.
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar