banner864

'Burada şampiyonluk yaşamak istiyorum' 11 Mayıs 2015, 13:52

SON haftalardaki oyunuyla bordo mavili takımın değişmez oyuncusu olan Deniz Yılmaz, Trabzonspor’da uzun yıllar oynamak ve şampiyonluklar yaşamak istediğini söyledi
 Sezonun büyük bölümünü sakatlığı nedeniyle takımdan ayrı geçiren Trabzonspor’un 'panzer' lakaplı oyuncusu Deniz Yılmaz, Trabzonspor Dergisi’ne verdiği röportajda futbola yaşamını ve hedeflerini anlattı. Futbol oynamaya 5 yaşında Almanya'da Ulm takımının alt yapısında başladığını belirten Deniz Yılmaz, şunları söyledi:

"U17 milli takımıyla Abdullah Avcı hocamız önderliğinde Nuri Şahin, Onur Recep Kıvrak gibi oyuncularla birlikte 2005'te Avrupa şampiyonu olduk. Bu başarıdan sonra Bayern Münih'ten teklif geldi. Sonra Dünya Şampiyonası’nda 4'üncü olduk. Bayern'de 7 sene forma giydim, ardından 1 sene Mainz'de oynadım ama yeterince şans bulamadım. Bir sene de Bundesliga 2'de Paderborn forması giydikten sonra ülkeme dönmeye karar verdim. Elazığspor ve Trabzonspor’da oynadım."

KALBİM TÜRKİYE’Yİ SEÇTİ

Deniz Yılmaz, Alman milli takımını seçmediği için pişmanlık duymadığını da belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ben ya da Mehmet Ekici gibi oyuncular Almanya'yı seçseydik başka yerlere gelebilirdik. Ama ben bunu hiç düşünmedim. Almanya'da doğmuş büyümüş olabilirim ama biz ailemizin nereden geldiğini unutmadık. Kalbim Türkiye'yi seçti. Emindim karar verirken ve pişman da değilim. Almanya'da hep denedim, savaştım. Ama baktım ki kimse bana şans vermiyor, destek olmuyor, bir Türk takımına gitmem gerektiğine karar verdim. Bu da iyi bir seçim oldu, çok mutluyum şu an."

KÖTÜ GÜNLERİN ÖDÜLÜ TRABZONSPOR

Yaşadığı zorluklar ve sakatlıkların ardından asla pes etmeyi düşünmediğini de vurgulayan Deniz Yılmaz, şunları söyledi:

"Çok kötü günlerim oldu. Bir basamak yukarı gidiyorum, sonra iki basamak geri gitmek zorunda kaldım. Bunlar benim kaderim ama şans gelmedikçe, bir yerden şansımı yakalamaya çalıştım. Bu tecrübeleri kazanırken daha iyi yerlere geleceğime inanıyordum. İyi ki bu süreçte kendimi bırakmadım. Hep pozitif düşünüp savaştım. Trabzon'a gelmekle de gurur duyuyorum. Kötü şeylerin karşılığını Trabzon'a gelerek aldım. Bayern Münih' teyken takım idmanlarından sonra özel olarak çalışıyorduk. Mehmet Ekici, Müller, Badstuber hep beraber çalışıyorduk. Onların bulduğu şansı biz de bulsak o noktalara gelebileceğimize kalpten inanıyorum. Şans bulduğunuzda özgüveniniz de yerine geliyor çünkü. Eksikliğe gelince ben hep pozitif yönden düşünürüm. Her oyuncunun bir eksikliği elbette vardır ama ben hiç oturup hocalarımla ‘benim ne eksiğim var’ diye konuşmadım. Zaten her oyuncu kendisi karar vermeli eksikliklerine. Ama illa bir şey söyleyeceksem kafa gollerimi söyleyebilirim. Boydan kaybediyor olabilirim, Cardozo gibi boyum olsa ben de öyle kafa golleri atabilirim herhalde."

KALEDEN ÇIKIP GOL ATMAK İSTİYORDUM

Futbola kaleci olarak başladığını ancak daha sonra saha içindie oynamadığı pozisyon kalmadığını belirten Deniz Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

"Joker gibiydim. Kalede başladım, fakat kaledeyken kendimi tutamıyordum, sürekli pas istiyordum. Arkalarda kalmayı sevmiyordum, çıkıp gol atmak istiyordum içten içe. Belki de Neuer tarzı bir kaleci olabilirdim. Sonra bir ara hocam beni stoper oynattı. İki kanatta görev yaptım, forvet arkası oynadım. Zaten forvet asıl rahat ettiğim mevkii. Ama beni hocam nerede kullanmak isterse ben orada oynarım ve elimden geleni yaparım. Ayrıca bu pozisyonlarda oynamam, oyunu daha iyi okumamı sağladı. Şu an diğer mevkiilerde oynayan isimlerin neler yapacağını az çok tahmin edebiliyorum."

CARDOZO BENİM İÇİN ŞANS

Deniz Yılmaz, Cardozo ile oynamının kendisi için bir şans olduğunu da vurgulayarak, "Saha içi ve dışında iyi anlaşıyoruz. Savunma oyuncularını çok çekiyor. Hem bitiricilik, hem de pas yeteneği var. Onun açtığı boşlukları kullanmak benim için fırsat oluyor. Trabzonspor’la 2.5 yıllık daha sözleşmem var. Hedefim kariyerimin sonuna kadar, nereye kadar oynayabiliyorsam, Trabzonspor forması için ter dökmek ve goller atmak. Bu takımla bu şehirde şampiyonluklar kutlamayı çok istiyorum" ifadesini kullandı.

Vücudundaki dövmelerin hepsinin kendisi için ayrı bir anlamı ve önemi olduğunu belirten deniz Yılmaz, sözlerini şöyle noktaladı:

"Her dövmenin farklı bir anlamı var. Yıldızların gittiği yoldan gitmeyi ve yıldızlara ulaşmayı hedefliyorum. Yıldızların anlamı bu. Babamın ilk harfi var. Sağ kanat annemin, sol kanat babamın... Onlar beni tutuyor. İbranice olarak kardeşlerimin isimleri yazıyor. 3 aylıkken kaybettiğim bir kardeşim var, adı Ümit. Onun doğum tarihini yazdırdım. Arkadaşlarım bana ‘panzer’ diyordu. Panzer dövmesi yaptıramadım, yine güçlü olduğu için hançer dövmesi yaptırdım. Bir de gül dövmesi var, onun da bi anlamı var ama bende gizli kalsın."

Ömür AVCI/TRABZON,(DHA)

Yorum Gönder