'Camia olarak derbi maça kilitlendik' 22 Mart 2015, 10:24

 Çanakkale'ye ziyarette bulunan Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman Atatürk Anıtı'na çelenk koydu ve saygı duruşunda bulundu
Çanakkale 1903 Beşiktaşlılar Derneği tarafından Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. yıldönümü nedeniyle düzenlenen programa katılmak üzere kente gelen Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Clupp Brugge'e 3-1 yenilen futbolculara sahip çıktı ve "Onlarla gurur duyuyorum" dedi.
Çanakkale programına, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na Çanakkale 1903 Beşiktaşlılar Derneği üyeleri ile birlikte çelenk bırakıp şehitler için saygı duruşunda bulunarak başlayan Başkan Fikret Orman, daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Başkan Orman, "Biliyorsunuz Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. yılı. Beşiktaş Kulübü'nün de bu savaşta 22 şehidi var. Burada hem taraftarlarımızla beraber olacağız, hem de bu anlamlı günü tüm taraftarlarımızla birlikte kutlayacağız" dedi.

"ÇOK KAZANMAK İSTİYORDUK, ÇOK ARZULUYDUK"
Clupp Brugge yenilgisini değerlendiren Fikret Orman, "Çok kazanmak istiyorduk, çok arzuluyduk. Her şeyden önemli bütün Beşiktaş camiası ve Türk halkı da Beşiktaş'ın elde etmiş olduğu başarıya kilitlenmişti. Maalesef yenildik. Herkes çok üzüldü. Unutulmasın ki bu takımı buraya bu çocuklar ve bu teknik kadro getirdi. Fakat bu çocuklar son 1 haftada çok fazla seyahat etti. Beşiktaş'ın stadı olmadığı için elindeki şartları bu. Bunlar takdir edilecek, alnından öpülecek çocuklar. Ben onlarla gurur duyuyorum. Maçta bazı bireysel hatalar olmuş olabilir. Futbolda büyük sevinçler olduğu gibi büyük üzüntüler de oluyor. Maalesef bizim yapmış olduğumuz işler bazı zaman büyük takdirler, bazı zaman da büyük tenkitler içermektedir. Bu işi yapan bizlerin, sporcular da dahil bunlara hazırlıklı olması lazım. Maç oynanmıştır ve bitmiştir" dedi.

"TOLGA PIRLANTA GİBİ BİR ÇOCUKTUR. O DA EN AZ BÜTÜN TARAFTARLAR KADAR ÜZÜLMÜŞTÜR"
Fikret Orman, kaleci Tolga'ya yönelik protestolarla ilgili olarak şunları söyledi: "Akşamın stresiyledir. Tolga pırlanta gibi bir çocuktur. Beşiktaş'ta da kaptanlık yapıyor. O da en az bütün taraftarlar kadar üzülmüştür. Fakat bizim yapmış olduğumuz iş büyük sevinçleri getirdiği gibi büyük üzüntüleri ve tenkitleri de yanında getiren iştir. Kitleler tarafından sevildiğiniz zaman, önde olduğunuz zaman bu gibi şeylerle karşılaşmak mümkündür. Bu benim için de geçerlidir. Bunlara bizler hazırlıklıyız. Ama herkesin şunu bilmesi lazım ki, Beşiktaş Kulübü tüm bireyleriyle beraber namusuyla, şerefiyle, hakkıyla mücadele eden bir kurumdur. Bizim oyuncularımız da pırlanta gibi çocuklardır. Sahaya çıkıp terlerini son damlasına kadar akıtmaktadırlar."
Hafta sonunda oynanacak Fenerbahçe derbisine değinen Başkan Orman, "Artık Brugge mazını dünde bıraktık. Tüm camia olarak takımımızla beraber hafta sonuna kilitleniyoruz. Bugün burada enerji toplamaya geldim. Takımımız da biraz dinlenecek. Yarın sabahtan itibaren de ya Allah bismillah Allahuekber" ifadesini kullandı.

"BİLİÇ BEŞİKTAŞ CAMİASIYLA MÜTHİŞ BİR İLİŞKİ KURAN BİR HOCADIR"
Teknik Direktör Biliç'le ilgili eleştirilere de cevap veren Orman, "Futbol öyle bir oyun ki, biten bir maçı geriye dönük yorumlamak çok kolay. Ama o anı yaşamak zordur. Biliç Beşiktaş'la çok iyi uyum sağlamış, iyi bir karakteri olan, Beşiktaş camiasıyla da müthiş bir ilişki kuran bir hocadır. Kendisiyle 1 senelik daha sözleşmemiz var. Aramızda herhangi bir şey yoktur. Maç esnasında herkesin yorumu olabilir. Zaten futbolu güzel yapan da budur. Herkes başka bir pencereden bakar. Biz hocamızdan memnunuz. Bu hafta sonu da bütün takımımız ile beraber Kadıköy'de Beşiktaş için mücadele edeceğiz" şeklinde konuştu. Başkan Orman, daha sonra meydanda bulunan Beşiktaş TIR'ını ziyaret etti.
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar