banner864

Capello: Messi, Ronaldo'dan daha yetenekli 01 Kasım 2014, 02:14

Rusya Milli Takımı teknik patronu Fabio Capello; Barcelonalı Messi'nin, Real Madridli Ronaldo'dan daha yetenekli olduğunu söyledi.
Rusya Milli Takımı teknik patronu Fabio Capello; Barcelonalı Messi'nin, Real Madridli Ronaldo'dan daha yetenekli olduğunu söyledi.
İtalyanların ünlü teknik adamı Fabio Capello İspanya Radyosu'na verdiği demeçlerde "Lionel Messi, Cristiano Ronaldo'dan daha yetenekli bir futbolcu" dedi.
2005 yılında Juventus'un başındayken Arjantinli yıldız Messi'yi kiralık olarak Juventus'a istediğini ama Barcelona'nın o dönemki teknik direktörü Rijkaard'ın bu transfere izin vermediğini de belirten Capello "Daha o yıllardan Messi'nin özel bir yetenek olduğunu anlamıştım, O diğer futbolcuların yapamadığı her şeyi yapabilecek yetenekte" ifadelerini kullandı.

MESSİ 2 GOL DAHA ATARSA LA LİGA TARİHİNİN EN GOLCÜ İSMİ OLACAK

Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi bu hafta kendi sahalarında oynayacakları Celta maçında 2 gol daha atarsa La Liga tarihinin en golcü ismi olacak.
27 yaşındaki Arjantinli bugüne kadar oynadığı 284 La Liga maçında 250 gol attı, Celta maçında 2 gol daha bulursa Messi 1940 ile 1950 yılları arası Athletic Bilbao'da oynayan Telmo Zarra'nın gol rekorunu kırmış olacak.
Messi'nin futboldaki en büyük rakibi Cristiano Ronaldo ise 173 La Liga maçında 193 gol atma başarısı gösterdi.Bu sezon La Liga'da Messi 7 gol atarken, Real Madridli Ronaldo Messi'ye büyük fark atarak 16 gol attı.


Sercan SAPANATAN
DHA

Etiketler

Yorum Gönder