banner864

Ceza kapıda 26 Şubat 2014, 18:49

Türkiye Futbol Federasyonu’nun ikinci yarı başında yaptığı talimat değişikliğinden sonra 4.kez aynı eylem nedeniyle disipline giden Fenerbahçe, PFDK'nın ceza vermesi halinde sarı-lacivertlilerin sahası 1 maç kapatılacak ve haftasonu oynanacak Gençlerbirliği maçını kadın taraftarlar ve çocuklar izleyebilecek.
Fenerbahçe, 4'üncü kez çirkin ve kötü tezahürat sebebiyle disiplin kuruluna sevk edildi.

Elazığspor maçının temsilcisi, raporunda sarı lacivertli kulüp taraftarlarının küfür ve hakaret içeren tezahüratlarına yer verdi. Rapora taraftarların hakem, federasyon ve rakip takım aleyhine küfür protestoları yazıldı.

Disiplin Kurulu’nun sarı lacivertlilere ceza vermesi halinde, cumartesi günü Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanacak Fenerbahçe-Gençlerbirliği maçını yalnızca kadın ve çocuk taraftarlar izleyebilecek.

PFDK, 30 Ocak tarihinde Torku Konyaspor maçındaki çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle sarı lacivertlilere 1 maç ceza vermiş ancak Tahkim Kurulu cezayı talimat değişikliğinden sonraki ilk eylem olarak değerlendirmişti.

Fenerbahçe, Torku Konyaspor maçının arından Eskişehirspor ve Kasımpaşa maçlarındaki kötü tezahürat sebebiyle ceza almış ve seyircisiz oynama cezası sınırına gelmişti.

Elazığspor maçının ardından da Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunu'na sevk edilen Fenerbahçe yarın yapılacak toplantıda ceza alması durumunda Gençlerbirliği maçını yalnızca kadın ve çocuk taraftarlar önünde oynayacak.

Öte yandan,Fenerbahçe yönetimi üst üste gelen kötü sonuçlar üzerine Teknik heyet ve futbolcularla bir araya gelme kararı aldı.

Yarın öğle yemeğinde futbolcular ile bir araya gelecek yönetim kurulu ve futbolcular takımın gidişatı üzerine sohbet edecekler. Yönetim kurulunun moral amaçlı gerçekleştirdiği bu yemeğe tüm Samandıra ekibi katılacak.

ulusalkanal.com.tr
 

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar