banner864

Chelsea yoğun uğraş içinde 07 Mart 2014, 14:45

Galatasaray ile Türk Telekom Arena'da 1-1 berabere kalan ve rövanş maçında Şampiyonlar Ligi'ne havlu atmaktan korkan Chelsea, Galatasaray'ın tribün desteğini kesebilmek için yoğun uğraş içinde.
İngiliz ekibinin Chelsea'nın, Galatasaray'lı taraftarları yüzde beşlik kontenjanla sınırlandırmak ve Chelsea tribününe sızmaları önlemek amacıyla ek tedbirler aldığı öğrenildi.

Bu kapsamda, maç günü Stamford Bridge'in giriş kapılarında pasaport kontrolü yapılacağı ve Türk olduğu anlaşılanların biletleri olsa dahi Chelsea tribününe alınmayacağı belirtildi.

Yoğun ilgi nedeniyle bilet fiyatları 200 Sterlin'in üzerine fırlarken Chelsea'nin önlemlerinden en çok İngiltere'de yaşayan İngiliz pasaportlu Türklerin etkilendiği bildirildi.

Galatasaray'a ayrılan biletlere, tur kapsamında satıldığı için sahip olamayan İngiltere'deki taraftarların, çaresizlik içinde oldukları ifade edildi.

Stamford Bridge'de alınacak yoğun önlemlere rağmen Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, İngiltere ve Londra'da yaşayan Türkleri takıma destek vermeye çağırdı.

Aysal, "Özellikle Londra'da ikamet eden kardeşlerimizden ricamız, tüm imkanları azami zorlayarak, rakip takımdaki eş ve dostlarınızı devreye sokarak bu maçta yer almaları ve gücümüze güç katmalarıdır" dedi. 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Necdet SAATCİ :

ünal aysaldaki çağrıya bakarmısınız tam bir çaresizlik içinde! yahu orada hertürlü engel hazırlanıyormuş oaradaki insalar kimin aracılığıyle girsin, hadi girdi diyelim tanıdık vasıtasıyla 100 kişi girsin böyle saçmalık olurmu? galatasaray yöneticileri rakip yöneticileriyle veya içişleri bakanlıyla diyolağa geçerek bu sorunu görüşmeleri ve aşmaları lazım, şayet eğer yönetimin çabalarından sonrada aynı durum olursa ondan sonra oradaki türklere çağrı yaparsın böyle saçmalık olmaz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar