banner864

Cüneyt Çakır'a dev görev! 08 Temmuz 2014, 09:21

FIFA kokartlı hakemlerimizden Cüneyt Çakır, Hollanda ile Arjantin arasındaki Dünya Kupası yarı final maçını yönetecek. Yarı final heyecanı, bu akşam ev sahibi Brezilya ile Almanya arasında oynanacak karşılaşmayla başlayacak.
A milli futbol takımının sadece izlemekle yetindiği FİFA Dünya Kupası Brezilya 2014'te bir Türk yarı finale yükseldi.

Daha önce Brezilya-Meksika ve Cezayir-Rusya maçlarını yöneten Cüneyt Çakır, turnuvadaki üçüncü maçını yarı finallerde aldı.

Arjantin ile Hollanda arasında yarın Sao Paolo'da Türkiye saati ile akşam 23:00'te başlayacak yarı final müsabakasını yönetecek olan Çakır, UEFA EURO 2012'de yönettiği yarı finalin ardından Milli Takım müsabakaları seviyesinde yeni bir başarıya daha imza atmış olacak.

Yardımcılıklarını Bahattin Duran ve Tarık Ongun'un yapacağı Cüneyt Çakır'ın 40 yıl sonra FIFA Dünya Kupası'nda maç yöneten ilk Türk hakem olmuştu.

Öte yandan yarı final mücadelesi bugün ev sahibi Brezilya ile Almanya arasında oynanacak karşılaşmayla başlayacak. İki takım saat 23.00'te Belo Horitonte kentindeki Mineirao Stadı'nda karşı karşıya gelecek. Mücadelede kazanan taraf final'e yükselecek ilk takım olacak.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

che :

cüneyt çakır yetenekli bir hakem. ama uluslararası ve yerel standartları arasında çok büyük fark var. özellikle ülkemizdeki derbi maçlarındaki performansı ile dünya kupasındaki performansı arasında gece-gündüz derecesinde fark var. yetenekli ama güven vermeyen bir hakem.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar