banner864

Demirören'den açıklama 13 Ocak 2014, 14:35

Yıldırım Demirören: "MHK istifa edecek diye bir şey yok"
MHK ile TFF Yönetimi toplantıya girdi.
Edinilen bilgiye göre TFF'nin Kasımpaşa-Beşiktaş maçını tekrar oynatma kararı sonrası MHK'nin göreve devam edip etmeyeceği konuşuluyor.

Toplantıya TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve MHK Başkanı Zekeriya Alp sabah saatlerinde gelerek İstinye'deki binaya girdiler.

TFF'nin Kasımpaşa-Beşiktaş maçını tekrar oynatma kararı sonrası MHK'nin göreve devam edip etmeyeceği tartışılırken,
TFF Başkanı Yıldırım Demirören toplanmadıklarını MHK Başkanı Zekeriya Alp ile bir araya gelmediklerini söyledi.
Sabah saatlerinde gelerek İstinye'deki TFF binasına gelen Demirören ve Alp çıkışta açıklama yaptılar.

Demirören; "Doğru olmayan haberler yapılıyor o yüzden buraya çıkıp konuşma gereği duyduk. Ne toplandık, ne sayın Zekeriya Alp'i gördük, ne yemek yedik, ne de bir karar aldık. Yönetim dün bir karar aldı, Yönetimin aldığı bir kararı kurulları tartışamaz. Sadece Tahkim süreci var, futbolun yürüyüşü içinde PFDK bir karar aldığı zaman Tahkim değiştirirse PFDK mı istifa edecek. Yönetim aldı kararı, bu demek değildir ki MHK istifa edecek. MHK sonuna kadar yönetimimizle beraber görevdedir. Bu böyle devam edecek.
Her türlü olaylarla mücadele etmek zorundayız, ilerleyen zamanda da bir sürü tartışma, sorun çıkacaktır. Futbol kurallar içinde yürütülüyor. Uymayan cezasını çeker" diye konuştu.

Zekeriya Alp ise tüm hakem camiası ile görevlerini en iyi şekilde yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Alp, "Biz hizmet etmek istiyoruz. Hakemlerimizle birlikte bu görevi en iyi şekilde yapmaya devam edeceğiz. Sayın Demirören ve Yönetimine desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Biz MHK olarak içeride yarından itibaren çeşitli illerde yapılacak koşuların detayını çalıştık. O yüzden buradaydık" dedi.

Kasımpaşa-Beşiktaş maçında hakem raporunun değiştirilip değiştirilmediğinin sorulması üzerin ise "Raporlarla ilgili olarak şunu söyleyebilirim, raporu ben görmem. İlgili kurula gider. Rapor değiştirildi diye bir şey yok." cevabını veren Alp, "Barış Şimşek görev alacak mı" sorusu üzerine ise şunu söyledi:
"Barış Şimşek görevine devam edecek. Kendisinin şu an bir sakatlığı var. Mazeretli olarak kabul ettik. Koşulara başlayıp başarılı olursa tekrar görev vereceğiz"

DHA

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar