banner864

Derbiye Passolig Kart şart! 16 Nisan 2014, 13:32

Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinin güvenlik toplantısı yapıldı. Derbide Passolig Kartı olmayan taraftarların stad çevresine alınmamaları konusunda karara varıldı.
İstanbul Valiliği'nde gerçekleştirilen Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinin il spor güvenlik toplantısına Beşiktaş'tan Yönetici Berkan Gocay, Fenerbahçe'den Yönetici Yalçın Haker, stad müdürü ve emniyet sorumluları katıldı.

En önemli konu; e-bilet uygulaması nedeniyle passolig kartı olmayan tarftarların stad çevresine ve fan-zone alanına alınmayacakları konusunda karara varılması oldu.

Derbide 1300 özel, 2100 polis olmak üzere toplam 3400 personel güvenliği sağlamak için çalışacak.

Toplantı sonrası Beşiktaş kanadından bir açıklama gelmezken, Fenerbahçeli Yönetici Yalçın Haker; e-bilet uygulamasının yanı sıra stada geliş gidiş hususlarını konuştuklarını, Galatasaray derbisine gelirken yaşadıkları tatsızlık ve taşkınlıkları görmek istemediklerini dile getirdi. Hatırlanacağı gibi Fenerbahçe takım otobüsüne stad yakınında Galatasaraylı taraftarlar tarafından taşlar atılmış, camlar kırılmıştı.

Bu arada İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Binası'nda yapılan toplantıda Galatasaray-Kasımpaşa maçı da masaya yatırıldı. Galatasaray'dan Lütfi Arıboğan bu toplantıda yer aldı.ulusalkanala.com.tr


Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar