banner864

Devler Ligi eşleşmeleri belli oldu 23 Haziran 2014, 16:01

Şampiyonlar Ligi'nde 2014-2015 sezonu birinci ve ikinci ön eleme turu eşleşmeleri belli oldu.
İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde yapılan çekiliş sonucunda UEFA Şampiyonlar Ligi'nde birinci ve ikinci ön eleme turu eşleşmeleri belirlendi.

Şampiyonlar Ligi eşleşmeleri şöyle:

Birinci ön eleme turu:
Santa Coloma (Andorra) - Banants (Ermenistan)
Lincoln (Cebelitarık) - Torshavn (Faroe Adaları)
La Fiorita (San Marino) - Levadia Tallinn (Estonya)

İkinci ön eleme turu:
BATE Borisov (Belarus) - Skenderbeu (Arnavutluk)
Maccabi Tel-Aviv (İsrail) - Santa Coloma-Banants eşleşmesinin kazananı
Dinamo Tiflis (Gürcistan) - Aktobe (Kazakistan)
Zrinjski (Bosna Hersek) - Maribor (Slovenya)
Sheriff (Moldova) - Sutjeska (Karadağ)
Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti) - La Fiorita-Levadia Tallinn eşleşmesinin kazananı
Malmö (İsveç) - Ventspils (Estonya)
Slovan Bratislava (Slovakya) - The New Saints (Galler)
Celtic (İskoçya) - Reykjavík (İzlanda)
Cliftonville (Kuzey İrlanda) - Debreceni (Macaristan)
Partizan (Sırbistan) - Lincoln-Torshavn eşleşmesinin kazananı
Legia Varşova (Polonya) - Saint Patrick's Athletic (İrlanda)
Rabotnicki (Makedonya) - HJK Helsinki (Finlandiya)
Dinamo Zagreb (Hırvatistan) - VMFD Zalgiris (Litvanya)
Ludogorets Razgrad (Bulgaristan) - F91 Dudelange (Lüksemburg)
Valletta (Malta) - Karabağ (Azerbaycan)
Stromsgodset (Norveç) - Steaua Bükreş (Romanya)

İlk ön eleme 1 Temmuz'da

Birinci ön eleme maçları, 1-2 ve 8-9 Temmuz'da yapılacak. İkinci ön eleme maçları da 15-16 ve 22-23 Temmuz'da oynanacak.

Kupaya üçüncü ön eleme turundan başlayacak Beşiktaş'ın rakibi 18 Temmuz'da yine Nyon'da yapılacak kura çekimiyle belli olacak. Üçüncü ön eleme turu maçları, 29-30 Temmuz ve 5-6 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Spor Toto Süper Lig şampiyonu Fenerbahçe, cezası nedeniyle turnuvaya katılamadığı için ligi ikinci bitiren Galatasaray, kupaya direkt grup aşamasından başlayacak.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar