banner864

Drogba düşkırıklığı oldu 20 Mart 2014, 14:25

Galatasaraylı Didier Drogba, eski takımı Chelsea'ye karşı nasıl oynadı? Fildişi Sahilli yıldızın performansını rakamlarla mercek altına aldık.
Chelsea-Galatasaray karşılaşmasında tüm gözler Didier Drogba'nın üzerindeydi... Maç boyunca rakip kale önünde çok fazla etkili olamayan sarı-kırmızılı futbolcu, istatistikler göz önüne alındığında Devler Ligi kariyerinin belki de en kötü performanslarından birini sergiledi. Peki Fildişi Sahilli yıldız Chelsea maçında ne yaptı?

Karşılaşma boyunca Chelseali savunma oyuncuların markajında kalan Drogba, hücumdaki partneri Burak Yılmaz ile çok uyumlu bir oyun sergileyemedi.

Burak ile sadece bir kez paslaşma imkanı bulabilen tecrübeli futbolcu karşılaşmayı yüzde 46 isabetli pas yüzdesiyle tamamladı.

Hava toplarında da etkili olamayan Drogba, ilk yarıda çıktığı altı hava topunun sadece ikisinde meşin yuvarlağı arkadaşlarıyla buluşturdu.

Maç boyunca girdiği 13 ikili mücadelenin beşinde topu korumayı başarabilen Didier Drogba, kaleye çektiği üç şutun hiçbirinde isabet sağlayamadı. 


ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar