banner864

''Drogba'yı bırakmayacağız'' 05 Mart 2014, 14:52

Galatasaray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, Sarı-kırmızılı takımın yıldız oyuncuları Didier Drogba ve Burak Yılmaz hakkında açıklamalarda bulundu. Ergün, Drogba’nın sözleşmesiyle ilgili görüşmelerin sürdüğünü, konunun Chelsea maçından sonra belli olacağını ifade etti. Burak Yılmaz'a yapılanlara ise sert tepki gösterdi.
Çaykur Rizespor karşılaşmasında Burak Yılmaz’ın yüzüne isabet eden çakı, Galatasaray yönetimini ayağa kaldırdı.

Galatasaray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, "Savunması olmayan, ekmeğini kazanmak için işini yapmaya çalışan bir insana karşı yapılan vahşi bir saldırıdır. Surattaki yaranın, bunu destekleyenlerin ayıbı olduğunu söyledik, kınadık" diye konuştu.

Ergün, olayla ilgili olarak "Karar mercii biz değiliz. Normal adi suç olarak polisiye boyutu vardır ya da federasyon açısından değerlendirilecek bir tarafı vardır. Ancak ülkesinin milli dansını yapan bir oyuncuyu Disiplin Kurulu'na sevk eden Futbol Federasyonu, tüm Türkiye’nin gözü önünde küfür eden başka bir oyuncuyu sevk etmiyor" dedi.

Sezon sonunda takımdan ayrılacağı iddia edilen Drogba hakkında da konuşan Şükrü Ergün, "Drogba için yapılan haberlerin yüzde 98’i gerçeği yansıtmıyor. Başka bir kulüple anlaştığını, tarafların birinden duymadan inanmam. Drogba’yı kadroda tutmayı her takım ister. Şartlar konusunda konuşuyoruz. Ne olup biteceğini göreceğiz" açıklamasını yaptı.

Drogba’nın performasını artırması gerektiğinin altını çizen Ergün, "Özellikle oynamıyor şeklinde yapılan eleştirilere katılmıyorum. Her oyuncu her zaman yüzde yüz oynayamaz. Sonuçta 20 yaşında değil. İlerleyen haftalarda performasının artacağını düşünüyorum" diye konuştu. 

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar