banner864

Dünya devi Parma, 1 Euro'ya satıldı 10 Şubat 2015, 12:39

Müzesinde 4 Avrupa şampiyonluğu kupasının yanı sıra Serie A ve İtalya kupa şampiyonlukları bulunan Parma Kulübü, 1 Euro'ya satıldı.
 Müzesinde 4 Avrupa şampiyonluğu kupasının yanı sıra Serie A ve İtalya kupa şampiyonlukları bulunan Parma Kulübü, 1 Euro'ya satıldı.

İtalya'nın kuklü kulüplerinden Parma tarihinin en sıkıntılı günlerini yaşıyor. Futbolcu ve teknik kadronun maaşlarının ödenemediği sarı mavili ekipte yıldız futbolcu Antonio Cassano da kulübü bırakarak gitmişti.

Sıkıntılı süreçte el değiştiren kulüpte ilginç bir gerçek gün yüzüne çıktı. Sahipler Tommaso Ghirardi ve Rezart Taci kulübü satışa çıkardı. Parma'nın Mapi grubuna sadece 1 Euro karşılığında satıldığı duyuruldu. Giampietro Manenti kulübün yeni başkanı oldu.

Cassano ve Felipe'nin kontratlarını feshettiği ekip, ocak ayında da bir çok oyuncusuyla daha yollarını ayırmıştı. Serie A'da 20. sırada bulunan ekip için İtalya Futbolcular Birliği geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmış ve büyük maddi sıkıntının oyuncuları şike yapmaya itebileceği uyarısında bulunmuştu.

PARMA'NIN KAZANDIĞI ŞAMPİYONLUKLAR:
İtalya 1. Ligi: 1
İtalya Kupası: 3
İtalya Süper Kupası: 1
UEFA Kupası: 2
UEFA Süper Kupa: 1
Avrupa Kupa Galipleri Kupası: 1

Giampietro Manenti, 101 yıllık tarihi bulunan Parma'yı sadece 1 Euro'ya satın aldı.

Hürriyet

Yorum Gönder